Adana Adliyesi’nde büyük değişim oldu

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, adliyenin yeni kadrosunun büyük oranda değiştiğini, yeni yapının vatandaşa yaklaşımı ve sorun çözme kapasitesini güçlendirdiğini söyledi

Adana Adliyesi’nde büyük değişim oldu
Adana Adliyesi'ne geçtiğimiz haziran ayından bu yana atanan hâkim ve Cumhuriyet savcıları ile tanışma ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi. 200'ün üzerinde yargı mensubunun katıldığı toplantıda konuşan Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, adliyenin yeni kadrosunun vatandaşa olan yaklaşımı ve sorun çözme noktasındaki kapasitesini güçlendirdiğini söyledi. Adana Adliyesi'nde, 2016 yılında yargı mensuplarına yönelik kararnamelerle kentten ayrılan ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından meslekten ihraç edilen hâkim ve Cumhuriyet savcılarının yerine yeni atamalar yapıldı. Şu an görev yapan 92 Cumhuriyet savcısının 41'i, 150 hâkimin ise 61'i bu tarihlerden sonra Adana'ya atanarak görevine başladı.

YÜZDE 45'İ DEĞİŞTİ
Adliyenin mevcut hâkim ve Cumhuriyet savcısı kadrosunun yaklaşık yüzde 45'inin değişmesi üzerine düzenlenen tanışma toplantısında konuşan Başsavcı Ali Yeldan, 4 ayrı binada hizmet verdiklerini ve iş yoğunluğu bakımından sayılı adliyelerden biri olduklarını söyledi. Yeldan şöyle dedi: Adliyemiz, yeni kadrosuyla hem sorun çözme noktasındaki kapasitesini güçlendirdi hem de yeni kadrosuyla pozitif işler yapma, vatandaşımızın devlete, yargıya olan güvenini sağlama konusunda önemli görevler üstlendi.

PROJELERİ TANITTI
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, fiziki sorunların düzeltilmesi konusunda yaptıkları çalışmalarla yeni adliye binası, Adli Tıp Kurumu projesi, Adalet Kent lojman projesi, eğitim ve sosyal tesis ve yeni yapılacak olan 8 ceza infaz kurumu ile tarım açık cezaevi hakkında bir sunum yaptı. Daha sonra yeni atanan yargı mensupları ile mevcut durumda görev yapan hâkim ve Cumhuriyet savcıları, kendilerini tanıtıp çalışmalar hakkında önerilerini sundu.
BİZE ULAŞIN