Tezcan abla taksi şoförü

Adana’da emekli olduktan sonra geçimini taksicilik yaparak sürdüren Özdemir, ��Ben de şoför Nebahat gibiyim” dedi

Tezcan abla taksi şoförü
Başrolünü Fatma Girik'in oynadığı 'Şoför Nebahat' filmi Adana'da gerçek oldu. Emekli olduktan sonra taksicilik yapan 51 yaşındaki Tezcan Özdemir'in aracına binen müşteriler şoför koltuğunda bir kadınla karşılaşınca şaşkınlıklarını gizlemiyor. Baba mesleğini sürdüren Tezcan Özdemir, "Erkekler taksiye binerken 'Selam ağabey' diyor beni görünce 'pardon abla' diye düzeltiyorlar. Ben Adana'nın şoför Nebahat'ıyım. Ben mesleğimi çok seviyorum" dedi.

BABASI VE EŞİ DE TAKSİCİ
Tezcan Özdemir, emekli olduktan sonra hem öğretmenlik hem de taksicilik yaparak geçimini sağlayan babası Ali Özdemir'in yolunu seçti. Babasının taksi durağına gidip gelen Tezcan Özdemir, taksicilik yapan Ahmet Çakmak ile evlendi. Bir fabrikada işçi olarak çalışan 2 çocuk annesi Özdemir, bir süre sonra eşinden boşandı. Tezcan Özdemir harekete geçti ve satın aldığı otomobile aldığı taksi plakası ile kent merkezinde yolcu taşımaya başladı. Bir kadın taksici olarak şimdiye kadar zorluklarla karşılaşmadığını ancak dengesiz davranan kişilerin de olduğunu ifade eden Özdemir, "Her işin kendine göre zorlukları var. Aracıma binen müşteri kapıyı açar açmaz 'Selam ağabey' diyor ama hemen ardından 'Pardon abla' diye düzeltiyor. Geçtiğimiz yılbaşı gecesinde bunu çok yaşadım. Müşteriler, 'Abla ya sen nereden çıktın?' diye soruyor, ben de sürpriz yumurtadan diye espri yapıyorum. Gülüşüyoruz" diye konuştu.

BEN ŞOFÖR NEBAHAT'IM
Mesleğini severek yaptığını belirten Tezcan Özdemir, oğlunun da kendisi gibi taksicilik yaptığını söyledi. Adana'nın şoför Nebahat'ı olduğunu vurgulayan Tezcan Özdemir, "Kendimi Fatma Girik'in oynadığı Şoför Nebahat karakterine çok benzetiyorum. Onun gibi cesur, akıllı, korkusuzum. İnsanlara hizmet etmeyi seviyorum. Müşterilerim beni ablaları, kardeşleri gibi görüyor. Bugüne kadar hiçbir müşterimden olumsuz tepki almadım" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN