Başkan Akdoğan’dan kültür merkezi atağı

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, AB’nin hibe programı kapsamında kente kongre, kültür merkezi ve fuar alanı kazandırmak için kolları sıvadı Ahmet Maranki Ali Arpasatan Faruk

Başkan Akdoğan’dan kültür merkezi atağı
Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) Niğde İl Koordinatörlüğü, Avrupa Birliği'nin (AB) hibe projesi olan IPA-2 kapsamında, Niğde'de uygulanabilecek projelerle ilgili olarak Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'a sunum yaptı. AB'nin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü ve 2014-2020 dönemini kapsayan Bölgesel Rekabet Edilebilirlik Operasyonel Programıyla ilgili Niğde'de yapılabilecek yatırımların ele alındığı sunumda, İPA-2 Projesinde Niğde'ye kazandırılabilecek en önemli yatırımın Kongre, Kültür Merkezi ve Fuar Alanı olduğu değerlendirildi.

"BELEDİYE GÖREVE HAZIR"
Başkan Akdoğan ise AHİKA İl Koordinatörlüğü'nün IPA-2 projesiyle ilgili yaptığı kapsamlı çalışmadan dolayı ilgililere teşekkür etti. Niğde'nin ihtiyaçlarının belirlenmesi konusunda yapılan değerlendirmeye göre, AB'den alınabilecek hibe ile kongre, kültür merkezi ve fuar alanı projesinin uygulanabileceğini söyleyen Başkan Akdoğan, fizibilite çalışmalarıyla ilgili olarak Niğde Belediyesi'nin her türlü desteği vermeye hazır olduğunu vurguladı. Başkan Akdoğan, "Niğde Belediyesi olarak biz göreve hazırız. Bu konuda her türlü desteği vereceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN