Akdeniz Belediyesi afetin yaralarını sarmaya başladı

Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş, “Tahrip olan ve tehlike saçan binaları yıkıyoruz. Vatandaşlarımıza her türlü konuda destek oluyoruz” dedi

Akdeniz Belediyesi afetin yaralarını sarmaya başladı

Mersin merkez ilçe Akdeniz Belediyesi hayatı felç eden sel felaketinin yaralarını sarmaya devam ediyor. İlçede bulunan selden zarar gören bina ve mahallelerdeki çalışmalarını sürdüren Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Kazanlı Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan ve sel sularının tahrip ettiği iki katlı evin yıkım çalışmalarını gerçekleştirdi.

VATANDAŞIN YANINDA
Akdeniz Kaymakamı Hamdi Bilge Aktaş'ın kayyum olarak atandığı Akdeniz Belediyesi, 29 Aralık 2016 günü yaşanan sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışıyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, son olarak Kazanlı Cumhuriyet Mahallesinde 31900 Sokak'ta bulunan iki katlı bir meskenin yıktı. İlçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Aktaş, "Ağırlıklı olarak bu bölgelerde çalışıyoruz. Bizim yaptığımız tespitlerin yanı sıra vatandaşlarımızdan gelen talep ve şikâyetleri de değerlendirmeye alıyoruz. Devletimizin tüm kurumları, sel felaketiyle karşı karşıya kalan vatandaşlarımızın yanındadır" dedi. Fen İşleri Müdürlüğü'nün de tüm ekip ve ekipmanlarını bu yönde seferber ettiğini belirten Aktaş, "Cumhuriyet Mahallesinde bulunan söz konusu mesken de sahipleri tarafından yakın zamanda tahliye edilmiş durumdaydı. Evin boş olması, sel esnasında olası can kayıplarını da önlemiş oldu. Selin tahrip ettiği evin ayakta kalan kısmı da mahalle sakinleri açısından riskliydi" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN