‘Hayat Engelsiz Güzel’ projesi devam ediyor

Başkan Seyfi Dingil, proje kapsamında 18-30 yaş arası hafif ve orta zihinsel engelli 10 bireye 288 saat ‘Servis Eğitimi’ kursu verileceğini açıkladı

‘Hayat Engelsiz Güzel’ projesi devam ediyor

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Hayat Engelsiz Güzel" adlı projenin devam ettiğini, proje kapsamında servis eğitimi alan down sendromlu kursiyerlerin eğitimlerini başarı ile tamamlayarak sertifikalarını aldığını söyledi. İŞKUR ile yaptıkları işbirliği protokolü çerçevesinde engellilere kurs verildiğini söyleyen Başkan Seyfi Dingil, "Bu projeyle toplumun her kesiminde engelli bireylerin etkin rol alması^, sosyal hayata entegrasyonları ve istihdam edilebilirliklerinin önündeki engellerin kaldırılması amaçlanıyor" dedi.

BAŞARI SERTİFİKASI VERİLDİ
Verilen eğitimlerin 20 Mart'a kadar devam edeceğini ifade eden Başkan Seyfi Dingil, "Proje kapsamında 18-30 yaş arası hafif ve orta zihinsel engelli 10 bireye 288 saat 'Servis Eğitimi' kursu verilecek. Kursu başarı ile sürdüren engelli çocuklarımıza moral olması açısından başarı belgeleri verdik. Şu an kurslara bir süre ara verildi. Yarıyıl tatilinin ardından eğitimlere tekrar devam edilecek. Düzenlenecek mesleki eğitimle ilçede yaşayan engelli bireylere, iş, eğitim ve sosyal yaşama daha fazla katılma imkânı sağlanacak" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN