‘Haydi Gel Köyümüze Geri Dönelim’ projesi

‘Haydi Gel Köyümüze Geri Dönelim’ projesi
Gaziantep İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından köye dönüşleri teşvik etmek ve hayvancılığın gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla başlatılan "Haydi Gel Köyümüze Geri Dönelim" projesi kapsamında 152 aileye 30'ar bin TL, 95 genç çiftçiye de 30 küçükbaş ile 6 büyükbaş hayvan dağıtıldı.

ÖNÜNE GEÇİLİYOR
Son yıllarda tarım ve hayvancılığı canlandırmak için çeşitli projelerin hayata geçirildiğini söyleyen Gaziantep İl Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Karayılan, "Devletimizin sağladığı imkanlarla köylüye destek çıkarak şehre gelmelerini engellemiş oluyoruz. Bu proje ile hem insanların köylerinde kalıp iyi şartlarla yaşama imkanına kavuşuyor hem de şehirlerin yükü artmamış oluyor" dedi.

HAREKETLENDİ
Hayvanların hak sahiplerine dağıtımını tamamladıklarını, proje ile köylerde yaşayan genç çiftçilerin beslediği hayvan sayısını artırdıklarını belirten Mehmet Karayılan, "Büyük bir hareketlilik oldu. Bundan mutluluk duyduk. Büyük projelerle hayvancılık yapan firmalara destek çıkmanın yanısıra, küçük ölçekli üretim yapan köylüyü de ayakta tutmak bizim için çok önemli" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN