Babasının verdiği böbrekle iyileşti

Gaziantep’te böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize giren Ali Çakmak, babasının verdiği böbrekle hayata bağlandı

Babasının verdiği böbrekle iyileşti
Gaziantep'te Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakil Merkezi'nde gerçekleştirilen operasyonla, babasının böbreği nakledilen Ali Çakmak, diyalizden kurtuldu, sağlığına kavuştu. Yıllardır çektiği acıları sona eren Ali Çakmak, "Yaşadığım sıkıntılı günleri geride bıraktım. Babam bana ikinci kez hayat verdi. Organ bağışı konusunda herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum" dedi.

İŞİNDEN DE OLDU
Yavuzeli'nde yaşayan iki çocuk babası oğlu Çakmak (37), 3,5 yıl önce halsizlik, nefes darlığı ve öksürük gibi şikayetlerle doktora gittiğinde böbrek hastası olduğunu öğrendi. Diyalize girdiği dönemde yaşadığı sıkıntılar nedeniyle işinden ayrılmak zorunda kalan Çakmak, "Diyaliz döneminde stres, herhangi bir şey yapamayacak kadar halsizlik, istediklerimi yiyip içememe gibi sorunlar oluyordu ve bu da hayatımı olumsuz etkilediği için işimden ayrılmak zorunda kaldım" dedi. Kadavra için iki yıl önce Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'ne kaydını yaptırdığını, ancak uygun kadavra çıkmadığını anlatan Çakmak, "Rahatsızlığım ilerleyince, yaşadığım sıkıntılara dayanamayan babam, böbreğini vermek istedi. Dokular uyunca başarılı bir nakil oldu. Yeniden sağlığıma kavuştum artık diyalize gitmiyorum ve o dönem yaşadığım şikayetler son buldu. Çok mutluyum. Babama da çok teşekkür ederim. Sayesinde hayata yeniden başladım" diye konuştu.

'EVİMİZE HUZUR GELDİ'
Yavuzeli'nde çiftçilikle uğraşan baba Mehmet Çakmak (60) ise dört çocuğundan birisi olan Ali'nin her geçen gün daha da artan ıstırabına dayanamayınca nakil için böbreğini vermek istediğini kaydetti. Başarılı geçen böbrek nakli sonrasında kendisinin ve oğlunun sağlık durumunun iyi olduğuna vurgu yapan Çakmak, "Oğlum hayata yeniden umutla bakabiliyor. Allah herkese bu mutluluğu yaşatsın. Evimize yeniden mutluluk ve huzur geldi" dedi.
BİZE ULAŞIN