Küçükcan: ‘Evet’çi rektörler linç ediliyor

Milletvekili Talip Küçükcan, anayasa değişikliği referandumunda ‘evet’ diyecek olan rektörlerin baskı altına alındığını söyledi

Küçükcan: ‘Evet’çi rektörler linç ediliyor
Avrupa Konseyi Türk Delegasyonu Başkanı ve AK Parti Adana Milletvekili Prof. Talip Küçükcan Anayasa değişikliği referandumuna 'evet' diyeceğini açıklayan rektörlere karşı başlatılan karalama kampanyasının kabul edilemeyeceğini söyledi. Milletvekili Küçükcan, Anayasa değişikliği referandumunda 'evet' oyu vereceğini belirten rektörlere karşı bir linç kampanyası başlatıldığını ve bunun kabul edilemez olduğunu belirtti. 'Hayır' kampındaki kesimin vesayet anlayışını ve ideolojisini paylaşmayan rektörlerin yerel veya genel seçimde bir siyasi partiyi veya ideolojiyi desteklemek için görüşlerini açıklamadıklarına işaret eden Milletvekili Küçükcan, "Rektörler, hükümet sistemi değişikliği içeren bir Anayasa değişikliği referandumuna ilişkin görüş ve tercihlerini açıklama haklarını kullanıyorlar. 'Hayır' kampında yer alanların rektörler suç işliyor gibi suçlamalarla rektörleri susturmaya çalışmaları kabul edilemez" dedi.

"REKTÖRLER ALKIŞLANIRDI"
Milletvekili Küçükcan, "Eğer rektörler 'hayır' kampanyası başlatıp sokaklara inseydi, 2007'de Cumhurbaşkanı seçimi öncesi düzenlenen Cumhuriyet Mitinglerine cüppeleriyle katılıp orduyu göreve çağıran rektörler gibi davransaydı bu yaptıklarına 'akademik özgürlük' derdi hayırcılar. Eğer bugün rektörler milli iradeye başvurulan referanduma 'evet' yerine, rejimi sanal tehditlerden koruma adına başörtülü kız öğrencileri üniversitelere almasalardı 'hayır' kampındakilerce alkışlanırlardı. Ne var ki eski Türkiye'ye ait bu pratikler geride kaldı" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN