Uyuşturucuyu yendi asker ocağına koştu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Gençlik Merkezi’nde gördüğü tedaviyle uyuşturucudan kurtulan İbrahim E. askere uğurlandı

Uyuşturucuyu yendi asker ocağına koştu
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Gençlik Merkezi'nde uyuşturucu bağımlılığından kurtulmak için tedavi gören İbrahim E. askere uğurlandı. ibrahim E., askere gitmeden önce Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i ziyaret etti. Temiz kalmanın faydalarını gördüğünü dile getiren İbrahim, "Askere gidiyorum, hedeflerimden birini gerçekleştiriyorum. Sokaktaki arkadaşlarıma söylüyorum tedavi olsunlar. İnşallah askerden geldikten sonra hedeflerimi gerçekleştireceğim" dedi.

9 AYDA KURTULDU
Rehabilitasyon merkezinin uyuşturucu, madde bağımlısı gençleri tedavi ettiğini hatırlatan Başkan Fatma Şahin, merkezin bu noktada iyi olduğunu belirterek, "Uyuşturucu madde tedavisinde Avrupa standartlarının üstünde hizmet veren Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi'mizdeki deneyimli ekip bu genç kardeşimizin sağlığına kavuşması için yoğun bir mesai harcadı ve 9 aylık tedavisi sonrasında İbrahim sağlığına kavuştu. iyi bir takip sonucunda çok güzel sonuçlar alınıyor" diye konuştu.

İŞE YERLEŞTİRİLDİ
Madde bağımlısı gençlerin tedavi edilerek yeniden topluma kazandırılması için Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan merkezde tedavilerini tamamlayan çocuklar, tedavileri bittikten sonra da takip ediliyor. 9 ay boyunca merkezde yatılı tedaviye alınan İbrahim, 6 ay klinikte, 1 ay yarıyol evinde kaldı. Yarıyol evine geçmeden önce işe yerleştirildi. Bir ay yarıyol evinde kaldıktan sonra ailesinin yanına geçen İbrahim düzenli olarak takip edildi. Her ay ayakta tedaviye gitti.
BİZE ULAŞIN