Adanalılar çok unutkan

Adana’da toplu ulaşım araçlarında unutulan eşyaların haddi hesabı yok. Kimlikten kıyafete yüzlerce eşya var

Adanalılar çok unutkan
Adana'da özel halk otobüsleri adeta unutulan eşya merkezine döndü. Her gün on binlerce insanın bindiği toplum ulaşım araçlarında eşyasını unutun unutana. Regülatör Köprü'deki özel halk otobüslerinin merkezinde bir oda kayıp eşyalar için ayrıldı. Adana Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Niyazi Göğer, vatandaşların, anahtar ve kent kart başta olmak üzere kimlik, banka kartı, gözlük, cüzdan, para ve saat ile değişik kıyafetleri unuttuğunu açıkladı.

ANINDA TESLİM EDİLİYOR
Halk otobüslerinde her gün birden fazla eşyanın sahibi tarafından unutulduğunu ya da düşürüldüğünü bildiren Oda Başkanı Göğer, havaların çok sıcak olduğu yaz aylarında unutkanlığın daha fazla olduğunu söyledi. Unutulan eşyalar arasında para, ziynet eşyası ve önemli evrakların da bulunduğunu anlatan Göğer, "Önemli evrakları yetkili yerlere teslim ediyoruz. Kayıp eşyaların üzerinde sahiplerine ilişkin bir bilgi olduğunda anında kendilerine ulaşıyoruz" dedi.

REKOR ANAHTARDA
En fazla unutulan veya düşürülen eşyanın ev ve araba anahtarları olduğunu kaydeden Göğer, "Binlerce anahtarı koruma altına alarak sahiplerinin gelmesini bekliyoruz. Burada ne ararsanız var. Şemsiyeden kaşkola, monttan melodikaya kadar her şey unutulmuş. Kamera sistemi sayesinde kimin düşürdüğünü veya unuttuğu görebiliyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN