Erhan ÖZMEN: Yeter ki motivasyonun düşmesin

Hani demiştik ya;
"Artık enseyi karartmak, sızlanmak yok. Üst akıl dediklerinin arzusunu yerine getiren alt akıllar sürüsü olmamak için, hayata dört elle değil on dört elle sarılıp, çalışacağız, üreteceğiz, değer yaratacağız" diye.
Geçen hafta, Standard and Poor's (S&P) Türkiye'nin kredi notu görünümünü durağandan negatife, Fitch BBB – (negatif) olan notunu BB +'ya (durağan) düşürdü.
Yani, Moody's, Fitch ve S&P, üç kredi derecelendirme kuruluşu da "Türkiye'ye yatırım yapılmaz" dedi.
Çarşamba günü, ocak ayı ihracat rakamları açıklandı.
Yüzde 15 artışla Türkiye 49 ayın en yüksek artışını gerçekleştirdi.
81 ilimizin 79'u ihracat yapmış ve bunların 56'sında artış var. İlk 5'te İstanbul, Bursa, Kocaeli, İzmir ve Gaziantep var.
Biz de ihracat rakamlarını görünce, enseyi karartmayan, işine gücüne sarılanları tebrik ederek "Ey ülkem yeter ki motivasyonun düşmesin. Bugün B olan notunu yarın A yaparsın" dedik.
Gaziantep Ticaret Odası'ndan anlamlı kampanya Oda, 8 Şubat Çarşamba günü, yani Antep'e Gazilik unvanı verilişinin 96. yıldönümünde "Canıyla tarih yazanların torunları, kanıyla hayat kurtarıyor" sloganı ile kan bağışı kampanyası düzenliyor.
Gaziantep Ticaret Odası'nı sağduyusu için tebrik ediyorum, ellerinize sağlık.
NOT: Geçen haftaki yazımda 2-3 Şubat tarihlerinde Gaziantep'te "Güney Anadolu Savunma, Havacılık ve Uzay Sistemleri Yerlileştirme Zirvesi" düzenleneceğini ve fırsatlarla dolu bu sektör hakkında bilgilenmek adına gitmemiz gerektiğini söylemiştim.
Ancak zirve ileriki bir tarihe ertelendi.
BİZE ULAŞIN