Büyükşehir’den eğitime 40 milyon liralık yatırım

Başkan Fatih Mehmet Erkoç, “Bizim en büyük sermayemiz beşeri sermayemizdir. Yani insan gücümüzdür. Bu gücün eğitimini en iyi şekilde sağlamak asli görevimizdir” dedi

Büyükşehir’den eğitime 40 milyon liralık yatırım
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi eğitim yatırımlarını sürdürüyor. Eğitime destek olmaya devam ettiklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Biz yola çıkarken, öğrencilerimizin ikinci velisi olacağımızın sözünü vermiştik. Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim alanına 40 milyon TL yatırım yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Şu ana kadar eğitime 4 okul ve bir spor salonu kazandırdık ama durmuyoruz, eğitim yatırımlarımız devam ediyor" dedi.

BEŞERİ SERMAYE
"Ülke olarak zengin yer altı kaynaklarımız yok" diyen Başkan Erkoç, "Bizim en büyük sermayemiz beşeri sermayemizdir. Yani insan gücümüzdür. Bu beşeri sermayemizi de en iyi şekilde eğitimini sağlamak bizim görevimizdir. Kahramanmaraş'ın, eğitim kalitesiyle parmak ısırtacak bir kent olması için gecemizi gündüzümüze katarak yeni nesillerin en iyi şartlarda eğitim alması için çalışacağız" diye konuştu.

OKULLAR YAPILDI
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak eğitim camiasına kazandırılan okulları sıralayan Erkoç şun bilgileri verdi: Elbistan Esentepe Ortaokulu, Onikişubat Şehit Ömer Halisdemir İlkokulu, Pazarcık Yavuz Selim Ortaokulu, Türkoğlu Yatılı Bölge Ortaokulu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Spor Salonu tamamlanarak hizmete girdi. Tenzile Erdoğan İmam Hatip Lisesi ve 300 kişilik pansiyon inşaatı ise devam ediyor.
BİZE ULAŞIN