Kütüphanelere 600 bin ziyaretçi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren aktif 18 kütüphaneden bir yıl içerisinde 559 bin 500 ziyaretçinin faydalandığı belirtildi

Kütüphanelere 600 bin ziyaretçi
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren 18 kütüphaneden 2016 yılında 559 bin 500 ziyaretçi faydalandı. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kütüphaneler Şube Müdürlüğü bünyesinde kentin muhtelif yerlerinde aktif olarak hizmet veren 18 kütüphanede kayıtlı 27 bin 108 üye bulunduğu bildirildi.

ÖDÜLLÜ PROJE
Toplam 68 bin kitapla şehrin 18 ayrı noktasında hizmet veren kütüphaneleri 2016 yılı içerisinde 559 bin 500 kişi ziyaret etti. Yazın kavurucu sıcaklarına karşı klimalı, kışın soğuklarına karşı ısıtmalı ortamlarda öğrencilere ders çalışma imkanı sunan Büyükşehir Belediyesi kütüphaneleri aynı zamanda Türkiye'ye örnek teşkil ediyor. Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Merkezi'nin 'Herkes İçin Kütüphane' projesinde, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kütüphaneleri örnek seçildi ve Proje Direktörü Prof. Dr. Mehmet Emin Küçük tarafından teşekkür mektubu ile ödüllendirildi.

FARKLI KONSEPT
Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Teknokent -Teknoloji Transfer Merkezi tarafından yürütülmekte olan ve Türkiye'deki yerel yönetim kütüphanelerinde dönüşümü hedefleyen 'Herkes için Kütüphane Projesi'nin 26 Kasım 2016
Cumartesi günü Ankara'da yapılan belediye başkanlarını bilgilendirme toplantısında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kütüphaneleri içerdikleri farklı bir konseptten dolayı örnek gösterildi.
BİZE ULAŞIN