Yeni rekorlara imza atacağız

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun, “Kahramanmaraş 2017 yılında yeni rekorlara imza atacaktır” dedi

Yeni rekorlara imza atacağız
Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun, kentin tekstil başta olmak üzere metal mutfak eşyaları, elektrik üretimi, kâğıt sanayi ve çimento sektörlerinde büyük ölçekli yatırımlarla en büyük bin sanayi kuruluşu sayısı bakımından Türkiye'de ilk 11'de yer aldığını söyledi. KMTSO Başkanı Zabun, "Ülkemizin en yatırımcı illeri arasında yer alan Kahramanmaraş, 2017 yılında yine bu alanda yeni rekorlara imza atacağının işaretlerini vermiştir" dedi.

140 BİN KİŞİYE İŞ
Geçen yıla göre yaklaşık 3 kat artış sağlayan yatırım teşvik müracaatlarının 600 milyon TL'den 1,7 milyar TL'ye ulaştığını kaydeden Zabun, "Enerji sektöründe, kurulu kapasite bakımından Türkiye lideri olan Kahramanmaraş, 22 milyar kWh termik ve hidro elektrik üretim kapasitesi ile 14 milyon konutun yıllık elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayacak güce sahip. Diğer yanda, 10 yılda istihdamını 3 kat, ihracatını 4 kat artıran kentimiz, bugün bine yakın tesiste 140 bin kişiye istihdam sağlıyor. 2016'da İtalya, Mısır, Almanya, Portekiz ve İspanya gibi ülkelere 850 milyon dolarlık ihracat yaptık" diye konuştu. KMTSO olarak Kahramanmaraş'ın ihracatını ve katma değerini artırmak amacıyla sahip oldukları önemli foksiyonu yerine getirdiklerini ve yaptıkları organizasyonlarla 389 işadamına yeni pazarlara erişim sağladıklarını söyleyen Serdar Zabun "KMTSO olarak yeni başarı hikayelerinin yazılmasına vesile olmaya devam edeceğiz. İlimizin üretimdeki başarılarını ticaret ve ihracatta da sağlamak üzere hedeflediğimiz finans ve ticaret merkezi projemizin, gerçekleştiğinde şehrimize yeni bir soluk getireceğine inanıyorum" şeklinde konuştu.

YÜKSELİŞ SÜRECEK
Serdar Zabun konuşmasını şöyle sürdürdü: İş dünyasının temsilcileri olarak inanıyoruz ki, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin güçlü iradesi ile Türkiye bu zor günleri geride bırakacak ve bu istiklal mücadelesinden de galibiyetle çıkarak büyük yükselişini sürdürecektir. 2017 yılı Türkiye için hızlı bir kalkış ve toparlanma yılı olacaktır. Hükümetimizin gerçekleştirdiği ekonomik hamleleri 2017'de ekonomik büyümeye ciddi oranda katkı sağlayacaktır.
BİZE ULAŞIN