Ebru ile yapılmış Kuran sayfası

Gaziantepli ebru sanatçıları Leyla ve Mesut Osmanlıoğlu çifti, ebru sanatı ile Kuran-ı Kerim’in ilk dört sayfasını devasa boyutta yaptı

Ebru ile yapılmış Kuran sayfası
Gaziantepli Guinness Ebru Dünya Rekortmenleri Leyla ve Mesut Osmanlıoğlu çifti bir ilki daha gerçekleştirdi ve ilk kez ebru sanatı akkase tekniği ile dünyanın en büyük Kuran-ı Kerim'inin ilk dört sayfasını yapmayı başardı. Besmele, Fatiha Suresi ve Bakara Suresi'nin ilk iki sayfası, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde açılan Pentex Fuarı'nda sergileniyor.

"TAMAMINI YAPARIZ"
Anadolu Süsleme Sanatları Kültür ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı da olan Mesut Osmanlıoğlu, eserin sergilenmesinde katkıları olan Sanayi Odası ve Akort Fuarcılık'a teşekkür etti. Osmanlıoğlu, kendilerine destek sağlanması halinde Kuran-ı Kerim'in 616 sayfanın tamamını bir yıl içerisinde hazırlayabileceklerini söyledi. Eni 2, yüksekliği 3 metre olan eser hakkında bilgi veren Osmanlıoğlu, "Dünyanın en büyük Kuran-ı Kerim'i Afganistan'ın başkenti Kabil'de bulunuyor. Eni 150, boyu 230 santim olup, 213 sayfadır. Biz bu ölçülerin üzerine çıktık. Çalışmamız Kabil'deki çalışmadan ölçü olarak yüzde 50 daha büyük. 616 sayfa sayısı ile de sayfa sayısının yaklaşık 3 katı. Sadece bu dört sayfa için 8 aylık bir alt yapı çalışması gerçekleştirdik" dedi.

"KENTİN GURURU OLUR"
Destek olması halinde Kuran-ı Kerim'in tamamını aynı tarzla yapmayı planladıklarını söyleyen Osmanlıoğlu, "Gaziantep'in kurumlarının ve sanayicilerin projeye destek vermesini arzu ediyoruz. 616 kişi veya kurum birer sayfa için sponsor olsa, bu eser ortaya çıkar ve Gaziantep'in gururu olur. Dünyanın en büyük Kuran-ı Kerim'inin şehrimizde olmasının, turizm çeşitliliğimizi artıracağına ve şehre ciddi bir katkı sağlayacağına inanıyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN