Çifte cinayete 50 yıl hapis cezası verildi

Adana’da taraflar arasındaki hesaplaşmada berber koltuğunda öldürülen Yenal Yerli ile kalfa Kenan Satar’ın cinayetiyle ilgili sanık Hacı Aytekin 50 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Çifte cinayete 50 yıl hapis cezası verildi
Adana'da taraflar arasındaki hesaplaşmadan kaynaklandığı ileri sürülen husumet yüzünden berber dükkânına düzenlenen silahlı saldırıda çok sayıda suç kaydı olan Yenal Yerli (36) ile onu tıraş eden kalfa Kenan Satar'ı öldüren Hacı Aytekin 'Kasten öldürme' suçundan 50 yıl hapse mahkûm edilirken, iştirakten yargılanan 8 tutuksuz sanık delil yetersizliğinden beraat etti. Ferat D. adlı sanık 'ruhsatsız silah taşıma' suçundan 1 yıl 3 ay hapisle cezalandırıldı.

HUSUMET VARDI
Olay, 8 Kasım 2014 tarihinde Gürselpaşa Mahallesi, 75046 Sokak'taki berber dükkanında meydana geldi. İddiaya göre olay şöyle gelişti: Suç örgütü kurma, yaralama gibi birçok suçtan kaydı bulunan Yenal Yerli, berbere tıraş olmaya gitti. Hacı Aytekin ve Mehmet Ç. aralarında husumet bulunduğu ileri sürülen Yenal Yerli'yi öldürmeyi kararlaştırdı. Berber dükkanına giren Hacı Aytekin silahını peş peşe ateşledi. Olayda Hacı Aytekin de yaralandı. Sanıklar hakkında dava açıldı. Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, kaldığı cezaevinden SEGBİS ile bağlanan Hacı Aytekin ilk ifadesini tekrarladığını söyledi. Sanık, Yenal Yerli'nin kendisine tehdit ve baskı ile hırsızlık yaptırıp, uyuşturucu sattırmak istediğini öne sürerek şöyle dedi: Kabul etmediğim için beni tehdit ediyordu. Berberde Yenal'la karşılaşınca silahını çıkardı. Ateş etmesine fırsat vermeden 10-11 el ateş ederek kaçmaya çalıştım" dedi.
BİZE ULAŞIN