Gaziantepli küçük şefler Antep yemekleri pişirdi

Gaziantep M. Reşit Göğüş Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi, yarıyıl tatilini eğlenceli ve eğitici bir etkinlikle değerlendirmeyi isteyen küçük şefleri mutfakta buluşturdu

Gaziantepli küçük şefler Antep yemekleri pişirdi
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi M. Reşit Göğüş Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi, yarıyıl tatilini eğlenceli ve eğitici bir etkinlikle değerlendirmeyi isteyen küçük şefleri buluşturdu. Çocukların sağlıklı ve lezzetli beslenme alışkanlığını kazanmaları, Gaziantep mutfağının küçük yaşta farkına varmaları için düzenlenen 'Yemek Yapmayı Öğreniyorum' atölye çalışması etkinliğiyle mutfakta hem yemek yaptılar hem de güzel vakit geçirdiler.

PAYLAŞMAYI ÖĞRENDİLER
Yaşları 8 ile 13 arasında değişen çocuklar, Gaziantep yemek ve tatlılarını yapmayı öğrendikleri eğitimde işe önce köfte yoğurmakla başladılar. Çocuklar Gaziantep yöresine ait bastık, öcce, omaç, pirinçli börek, cacıklı Arap köftesi, börek çorbası, dolangel tatlısını yaparak eğlenceli vakit geçirdiler. Küçük şefler mutfakta yemek yapmakla kalmadı, aynı zamanda iletişim kurmayı, paylaşmayı ve yardımlaşmayı da öğrendiler.
BİZE ULAŞIN