Teşekkür aldı ama göremedi

Burun ameliyatı için gittiği hastanede hayatını kaybeden kızı Kübra Özüberk’in ailesi acı içinde. Genç kızın okuluna gidip karnesini alan acılı baba, “Bak kızım teşekkür almışsın” diyerek gözyaşı döktü

Teşekkür aldı ama göremedi
Gaziantep'te burnundaki kıkırdağı aldırmak için gittiği hastanede beyin kanaması geçirdiği iddiasıyla hayatını kaybeden 17 yaşındaki Kübra Özüberk'in okuduğu İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi'ne giderek karnesini alan baba Ümmet Özüberk gözyaşlarına boğuldu. Kızının ihmaller zincirine kurban gittiğini iddia eden acılı baba, "Öğretmenleri kızımın çok çalışkan bir öğrenci olduğunu söyledi. O karnesini göremeden öldü. Güzel kızım benim, bak teşekkür almışsın. Haberin bile olmadı. Babasının bir tanesi, beni bırakıp nasıl gittin?" diye gözyaşı döktü.

UZMAN DOKTOR PARASI
İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Kübra Özüberk, burun ameliyatı için gittiği Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma Hastanesi'nde ameliyat sonrası beyin kanaması geçirdiği iddiasıyla yaşamını yitirdi. Kızının ölümünde ihmaller zinciri olduğunu söyleyen baba Ümmet Özüberk, sorumluların cezalandırılması için savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kızının uzman doktor tarafından ameliyat edilmesi için kendisinden bağış olarak istenen bin 500 lirayı yatırdığını belirten acılı baba, kızının bir asistan tarafından ameliyat edildiğini öne sürdü.

AĞIR CEZA VERİLSİN
Bu işin peşini bırakmayacağını söyleyen acılı baba Ümmet Özüberk, "Daha hayatının baharında olan kızım bizi bırakıp gitti. Çok başarılı bir öğrenciydi. Karnesini göremeden gitti. Okuluna gittim karnesini almaya. Öğretmenleri bir de teşekkür aldığını söylediler. Güzel kızımın bundan haberi olmadı. Karne sevinci yaşayamadan aldılar onu benden. Gülümü kopardılar. Hani hastanelerde ölüm olmayacaktı, hani hastanelerden para alınmayacaktı? Sorumlular cezasını çeksinler. Benim biricik yavrum hayatını kaybetti. Neden olanlar da en ağır ceza ile cezalandırılsın" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN