Adana’ya yazar ve sanatçı akını

Çukurova Belediyesi bu yıl ikincisini düzenlediği 2. Orhan Kemal Edebiyat Festivali’ni 17-18 Şubat tarihlerinde gerçekleştirecek

Adana’ya yazar ve sanatçı akını
Türk edebiyatının üretken yazarlarından Orhan Kemal adına Çukurova Belediyesi tarafından bu yıl 2'ncisi gerçekleştirilecek Orhan Kemal Edebiyat Festivali'ne yazar-sanatçı akını olacak. Başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin birçok yöresinden 70 kadar yazar, şair, çizer, sinemacı ve ressam festivale katılacak. Yazdığı kitaplar onlarca dile çevrilen ve kitapları boyunu aşan Adanalı ünlü gülmece yazarı Muzafffer İzgü 2. Orhan Kemal Edebiyat Festivali'nin Onur Konuğu olacak ve etkinliği izlemeye gelen çocuklara bir kitabını imzalayarak armağan edecek.

KÜLTÜR SANAT DERGİLERİ
17-18 Şubat tarihlerinde Adana'da ve hatta Türkiye'de hem içerik ve hem de yöntem açısından bir ilk yaşanacağını ifade eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, "Bir yıldır hazırlığını yaptığımız 2. Orhan Kemal Edebiyat Festivali'ni çocuklar, gençler ve yetişkinler olarak birlikte hazırladık. Bu yıl 5 kitapevi ile Adana, Antakya, Mersin, Tarsus ve Mut'tan 7 kültür sanat dergisi için stantlar açıyoruz. Çok keyif alınacağını umduğumuz bir sunum hazırladık. Ayrıca tatlı sürprizlerimiz de olacak. Adana 17 – 18 Şubat'ta edebiyat ve sanatla yatıp sanat ve edebiyatla uyanacağı iki gün yaşayacak" dedi.

"ÇUKUROVA'YA YAKIŞACAK"
Herkesi festivale davet eden Belediye Başkanı Soner Çetin, "Karacaoğlan, Yaşar Kemal, Orhan Kemal ve Muzaffer İzgü gibi büyük ustaların yaşadığı, şiir, deyiş, öykü ve romanlarına konu ettiği Çukurova'ya yakışan bir festival daha belediyemiz tarafından gerçekleştirilecektir. Festivalimize tüm Adanalılar davetlidir, tüm etkinlikler ücretsizdir. 2. Orhan Kemal Edebiyat Festivali'ni izlemek amacıyla İstanbul da dahil bölgemizdeki bazı il ve ilçelerden çok sayıda vatandaşımızın Adana'ya geleceğini bildirmesi sanat ve edebiyat adına oldukça sevindiricidir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN