Mersin MHP ‘evet’ diyor

MHP Mersin Teşkilatı, 16 Nisan’da gerçekleşecek olan referandumda kararlarının ‘evet’ olduğunu açıkladı

Mersin MHP ‘evet’ diyor
Mersin'de MHP'nin kararı belli oldu. 'Güçlü Türkiye için evet' çağrısına Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı da destek vererek, 'Türkiye'nin huzuru ve bütünlüğü için evet' dedi. SABAH Güney'e referandum kararlarını açıklayan MHP İl Başkanı Atsız Avşin Yılmaz ve ilçe başkanları, "Türkiye'nin önünün açılması, hedeflerine sağlam adımlarla yürümesi ve geleceği için evet diyoruz" dediler.

GÜÇLÜ BİR ÜLKE
Geçen hafta MHP İl Başkanlığına getirilen avukat Atsız Avşin Yılmaz, "Devletlerin yaşadığı büyük siyasi tecrübeler, millet olma duygusunu kaybetmeye başlayan ve mikro kimliklere bölünmüş toplumlarda güçlü ve istikrarlı demokrasilerin tesis edilemediğini gösterir. Bu nedenle Milli kültür zemininde demokrasimizi güçlendirmek adına, güçlü bir Türkiye'yi birlikte kurmak adına evet" diye konuştu.

"SAHALARDA OLACAĞIZ"
MHP Mezitli İlçe Başkanı Serdar Soydan: Türkiye'nin kalkınmasında önemli adımlar atmamıza yardımcı olacak cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine 'evet' diyorum. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin 'Türkiye'nin geleceği için evet' çağrısına uyarak bizler de bölgemizde çalışmalarımıza başlayacağız. Milletimizin kararının 'evet' olması içi biz de sahalarda olacağız.

TÜRKİYE İÇİN EVET
MHP Yenişehir İlçe Başkanı Umut Topal: Referandum bahanesiyle kutuplaşmanın şiddetlenmesini doğru bulmuyoruz. Bizim özümüz doğru, sözümüz doğru, gönlümüz tertemizdir. Bizim bu ülke için bir yeminimiz vardır ve vazgeçilmeyecektir. Bu nedenle 16 Nisan'da 'evet' diyoruz. Millet için evet, devlet için evet, Cumhuriyet için evet, Türklüğün bekası için, elbette Türkiye için evet.

"SİSTEMİ ANLATACAĞIZ"
MHP Akdeniz İlçe Başkanı Seyfullah Erdoğan Alkaya: Gelecek vaat eden bir Türkiye için, siyasi istikrarsızlığın ortadan kalktığı bir Türkiye için, güçlü bir Türkiye için tabii ki 'evet' diyeceğiz. Evet için çalışmalarımıza başlayacağız. Halkımıza gerçeği, sistemin getirdiklerini anlatacağız. Biz de sahada olacağız.
BİZE ULAŞIN