Yüreğir’e nefes aldıracak park

Adana’nın kurtuluşunun canlandırılacağı Diyarama ile HD ve dijital ses sistemine sahip olan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı kısa süre içinde Yüreğirlilerin hizmetine sunulacak

Yüreğir’e nefes aldıracak park
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Atakent Mahallesi'nde yapımı devam eden '15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Tekno Parkı'nda incelemelerde bulunarak, en kısa sürede hizmete gireceğinin müjdesini verdi. Yapılan parkın bölgede ilk olduğunu belirten Başkan Çelikcan '"İçerisinde ilkleri barındıracak olan parkımızın inşaatı hızla devam ediyor. Tamamlandığında bölgemizde önemli bir eksikliği de gidermiş olacağız" dedi.

ŞEHİTLERİN ADI YAŞATILIYOR
Yüreğir'de ilkleri gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Merkez Park'tan sonra Adana'nın ikinci büyük parkı olma özelliğini taşıyacak olan '15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı'nda çok titiz bir çalışma yapıldığını söyleyerek, "Yüreğir'e Adana'nın ikinci büyük parkını inşa ediyoruz. Temalı Park olarak planladığımız parkımızın adını FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından vatanı, bayrağı, milleti, ezanı için gözünü kırpmadan canını feda eden şehitlerimiz için '15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı' olarak değiştirdik" dedi.

HERKES FAYDALANACAK
54 dönümlük alan üzerine yapılan parkın bitmesiyle Yüreğirlilerin nefes alabileceği bir alan yaratılacağına dikkat çeken Başkan Çelikcan "Bölgemizde eksikliğini düşündüğümüz parkımızın içerisinde her yaştan öğrencilerimizin faydalanacağı temalı çocuk oyun alanları, planetaryum (müze binası), gezinti yolları, yürüyüş ve koşu parkuru, bisikletli gezi parkuru, pergolalı gölge alanlar, spor alanları, kermes ve festival alanı, yenilebilir bahçe, kafeterya çay bahçeleri, el sanatları sergi birimleri gibi çok değişik faaliyetlerin yapılabileceği alanlar olacak" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN