Hira bebek evine döndü

Mersin’in Erdemli ilçesinde kar yağışı yüzünden kapanan yolun 5 saatte açılmasıyla hastaneye yetiştirilen Ayşe Serin, erken doğduğu için kuvöze alınan bebeği Hira’ya 1,5 ay sonra kavu��tu

Hira bebek evine döndü
Mersin'in Erdemli ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kaldığı köyünden 5 saatlik çalışmayla kurtarılan Ayşe Serin, 1,5 ay erken doğan bebeği Hira'ya kavuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise en zor zamanda yanında olarak sağlıklı şekilde dünyaya gelmesine vesile olduğu Hira bebeğe altın ve çeşitli hediyeler gönderdi. Anneyi telefonla arayan Kocamaz, Hira bebeğe sağlıklı ve mutlu bir ömür dileklerini iletti.

ERKEN DOĞUM YAPTI
Büyük Sorgun Mahallesi'nde yaşayan Ayşe Serin, 23 Aralık'ta sancılanınca ekiplere haber verildi. Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı koordinasyon şube müdürlükleri ekipleri 5 saatlik çalışma sonrası Serin'e ulaşıp hastaneye kaldırılmasını sağladı. Erken doğum yapan kadının bebeği kuvöze alındı. Hira adı verilen kız bebek, 1,5 ay kuvözde kaldıktan sonra Büyük Sorgun Mahallesi'ndeki annesine kavuştu.

BAŞKANA TEŞEKKÜR
Bebeğinin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesine vesile olan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a teşekkür eden Ayşe Serin, "O gün kar yağmış ve yollar kapanmıştı. Birden sancılandım. Ekipler akşama kadar yolumuzu açmak için uğraştılar. Zor oldu ama şükür sonu iyi oldu. Çocuğum 1,5 ay kuvözde kaldı. Şimdi evimize geldik, kızımı kucağıma aldım. Sayın Başkanımız zor zamanımızda yanımızda oldu. Allah ondan razı olsun" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN