Kurtuluş mücadalesi

Teknik direktör Bülent Uygun, Gaziantepspor için artık kurtuluş mücadelesinin başladığını belirterek, “Düşmeyeceğiz demiştik. Lig sonunda bu sözümüzü tutmuş olacağız” diye konuştu

Kurtuluş mücadalesi
Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Adanaspor galibiyetinin ardından hafta sonu oynayacakları Medipol Başakşehir maçını kazanarak ligde kalmayı hedeflediklerini belirterek, "Hep birlikte kurtuluş mücadelesi veriyoruz" dedi. Sahasında konuk ettiği Adanaspor'u tek golle mağlup ederek 3 puanın sahibi olan kırmızı siyahlı takım, deplasmanda oynayacağı Medipol Başakşehir maçı hazırlıklarını Celal Doğan Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla başlattı. Teknik direktör Bülent Uygun, 1-0 kazandıkları Adanaspor karşılaşmasından mutlu ayrıldıklarını ifade etti. Lig'de 9 hafta sonra gelen galibiyetin takım için büyük bir moral olduğunu söyleyen Uygun şöyle konuştu: "Gaziantep şehri için, bizim için çok önemli bir galibiyet aldık. Futbol anlamında herkesi tatmin etmemiş olarak gözüksek de, ufak tefek hataların dışında takım oyunu oynamayı öğrenmiş olduğumuzu düşünüyorum. 10 haftadan beri galip gelememenin verdiği stresin sorunları diye düşünüyorum. Bu sorunları da el birliğiyle atlattığımızı sanıyorum. Bundan sonraki süreç daha da güzel olacak diye tahmin ediyorum."
Başakşehir'de ders alınması gereken bir yönetim anlayışının var olduğunu vurgulayan Bülent Uygun, "Çok kısa bir sürede tesisleşme olsun, takım kurgusu olsun kurumsallaşması olsun sayın Başkan Göksel Gümüşdağ'ın hem Türk futbolu için hem de Başakşehir için yaptıkları ortada. Gerçekten yönetimini kutluyorum. Zor bir maç bizi bekliyor çok kaliteli futbolcuları var. Düşünün dünyaca ünlü bir sağ bekleri ve dünyaca ünlü bir yıldızı da son anda kadrolarına kattılar. Emre Belezoğlu gibi birçok değerli futbolcuya sahipler. O yüzden çok zor bir maç bizi bekliyor" diye konuştu.

"BİZİ YALNIZ BIRAKMAYIN"
Takım için oyun anlayışı, sistem anlayışı ve kazanma hırsını adapte etmeye çalıştıklarını vurgulayan Uygun sözlerini şöyle sürdürdü: Zamana ihtiyacımız var. Gaziantepspor'u çok güzel günler bekliyor, merak etmeyin. Bu süreci inşallah daha da ileriye taşımak için hep beraber var gücümüzle çalışacağız. Taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var. Hiçbir iş sevgisiz olmuyor. Bu futbolcular başaracaktır. Bu takımı kümede bırakacaktır ve hep beraber bu başarımızı perçinleyeceğiz."
BİZE ULAŞIN