Sevginin gücü çiftleri 14 Şubat’ta birleştirdi

Adana, Gaziantep, Niğde’de Sevgililer Günü heyecanı doruğa çıktı. Çiftler bu özel günde evlenmek için nikah salonlarına koştu. Belediye başkanları sürprizler yaptı

Sevginin gücü çiftleri 14 Şubat’ta birleştirdi
14 Şubat Sevgililer Günü bölgemizde renkli görüntülerle kutladı. Adana, Gaziantep ve Niğde'de bu özel günde yüzlerce nikah kıyıldı, sokak gösterileri büyük ilgi gördü, aşıklar gondol gezisiyle taçlandırdı. Rekor sayıda nikah başvurusunun gerçekleştiği 14 Şubat Sevgililer Günü'nde belediye başkanları çiftlere sürprizler yaparak çok özel hediyeler verdi.

KARALAR'DAN SÜRPRİZ
14 Şubat Sevgiler Günü'nde nikah dairelerinde izdiham yaşandı. Adana'nın Seyhan Belediyesi'nde 1 günde 41 çiftin nikahı kıyıldı. Evlilik tarihlerinin özel olmasını ve unutulmamasını isteyen çiftler aylar öncesinden belediyeye başvuru yaparak 14 Şubat tarihinde nikah yapmak için gün aldı. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar da birçok nikahı bizzat kendi kıyarak çiftlere sürpriz yaptı.ŞAHİNBEY'DE 83 ÇİFT
Gaziantep Şahinbey'de ise 14 Şubat'ta evlenmek isteyen 83 çift Şahinbey Nikah Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Çiftlerin nikah akdini Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu gerçekleştirdi. En fazla nikah kıyan belediye olduklarının altını çizen Başkan Tahmazoğlu, "Aslında her gün Sevgililer Günü, her gün birbirimizi sevmemiz, saymamız lazım" dedi.

NİĞDE'DE MUTLULUĞA 'EVET'
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan da 11 çiftin mutluluğuna ortak oldu. Nilgün İlgün ve Ali Yalçın çiftinin nikahını kıyan Belediye Başkanı Akdoğan genç çifte mutluluklar dilerken Türk bayrağı hediye etti. Başkan Akdoğan, "2016 yılı içinde Niğde Belediyesi Evlendirme Memurluğu'nca bin 192 çiftin ve 14 Şubat Sevgililer Günü'nde de 11 çiftin nikâhını kıydık" dedi.

ZİYAPAŞA ŞENLENDİ
Adana'da Ziyapaşa Bulvarı Geliştirme ve Koruma Derneği tarafından 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla dans gösterisi sunuldu. Etkinlikte birbirinden renkli kostümleri giyen, dans ve akrobatik gösteriler sunan dansçılar, kortej eşliğinde Ziyapaşa Bulvarı ile Şinasi Efendi ve Mithat Saraçoğlu caddelerinde iş yerlerini gezdi. Dernek Başkanı Naci Sezgek, özel bir gün yaşadıklarını belirtti.

Bora ERDEM-Mehmet BONCUK-Hayrettin YENEL
BİZE ULAŞIN