Akllı kavşaklarla trafiğe yol veriyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç, kent trafiğini rahatlatmak için yeni yol ve bulvar çalışmalarına devam ettiklerini belirterek “Aziz milletimiz için ne yapsak, ne kadar çalışsak az” dedi

Akllı kavşaklarla trafiğe yol veriyor
Kahramanmaraş'ta şehir içi trafiğini rahatlatmak için çalışmalarını hızlandıran Büyükşehir Belediyesi yeni bulvar açma, yol genişletme ve akıllı kavşak düzenleme çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Yapım ve Onarım Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarda Gayberli Mahallesi'nde başlatılan yol genişletme çalışmalarında mevcut 6 metre olan yol 8 metre genişletilerek yeni proje ile 6 metre kaldırım eklendi.

"HİZMETKÂRLARIYIM"
Uygulanan bu proje Orman Bölge Müdürlüğü Kavşağı'ndan İslam Kerimov Kavşağına kadar 750 metrelik bir alanda gerçekleştiriliyor olup, yol terasmanı oluşturuluyor. Bu düzenleme çalışmaları ile yolun genişliği 30 metre olarak planlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç, "Aziz milletimiz için ne yapsak, ne kadar çalışsak az. Onların hakkını asla ödeyemeyiz. Allah bize ömür verdiği, onlar da mühür verdiği sürecek hizmetkârları olmaktan gurur duyacağım" dedi.

10 METRELİK KAVŞAK
Akıllı kavşak çalışmasıyla ilgili olarak açıklama yapan Başkan Erkoç, "Gayberli Akıllı Kavşağı, Ali Sezal Bulvarı, İslam Kerimov Bulvarı, Haydar Aliyev Bulvarı ve Gayberli Mahallesi'ne ulaşım sağlayan Beyazıt Bestami Caddesi'nin kesiştiği noktada 15 Temmuz Millet Bahçesi'nin güneyinde yer alıyor. Mevcut 8 metrelik bulvar şeritleri 5.5 metrelik bağlantı kolları ile 10 metrelik kavşak şeridine bağlanıyor. Kavşak adası şerit refüjleri ve kavşağın dört bir cephesi yeşil alan-park olarak düzenlenecek" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN