Defterimizde ‘hayır’ yazmaz

Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Türkiye’yi daha ileriye taşıyacak referandumdan çok güzel neticeler elde edeceğiz. Bütün cümlelerimizin başı da, ortası da, sonu da ‘evet’ olacak” dedi

Defterimizde ‘hayır’ yazmaz

Maliye Bakanı Naci Ağbal, vatandaşın önüne sandık konulduğunda hiçbir zaman "hayır" demediğini belirterek "Millet hep 'evet' dedi. İnşallah 16 Nisan'da sandıklardan hep beraber güçlü bir 'evet' çıkartacağız. Bizim defterimizde 16 Nisan'a kadar 'hayır' yok. Bütün cümlelerimizin başı da sonu da ortası da 'evet' olacak. Teşkilatlarımız 'evet' için kapı kapı dolaşıp anayasanın değişen maddelerini vatandaşa anlatacak" dedi.

İLERİ TAŞIYACAK
Anayasa referandumu sürecinde güzel çalışmalar yapacaklarını belirten Bakan Ağbal, şunları söyledi: "Milletimizin 16 Nisan'da, gönlünü açacak ve Türkiye'yi daha ileriye taşıyacak bu referandumdan da çok güzel neticeler elde edeceğiz. Türkiye için gerçekten siyasi tarihimizde adeta bir kırılma, bir eşik niteliğinde referanduma gidiyoruz. Türkiye'nin önü açılsın, büyüsün ve kalkınsın. Adana gelişsin büyüsün daha çok istihdam yaratsın, daha çok üretim yapsın istiyoruz. "

İŞADAMLARI İLE BULUŞTU
Bakan Ağbal, El-Bab şehitleri Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kılıç ve Teknik Uzman Onbaşı Emre Mücahit Topal'ın ailelerini evlerinde ziyaret ettikten sonra Adana Sanayi Odası'nda (ADASO) işadamları ile bir araya geldi. ADASO Başkanı Zeki Kıvanç'ın açılış konuşmasından sonra Bakan Ağbal, "İstihdam ve Üretimin Desteklenmesine Yönelik Yeni Düzenlemeler" konulu toplantıda bakanlığın teşvik, vergi, yatırım ve istihdamla ilgili projelerini anlattı.

EKONOMİ BÜYÜYECEK
Türkiye'nin çok önemli ekonomik adamlar atarak, reformlara imza attığına dikkat çeken Bakan Ağbal, "Özelikle de 2016'nın son çeyreğinde aldığımız kararlardan sonra ekonomide farklı cephelerde olumlu gelişmeleri de hep beraber görüyoruz. Önümüzdeki dönemde büyümedeki ivme yukarı olacak, enflasyon biraz yukarı gitse bile yılsonunda aşağı inecek. İşsizlikte son çeyrekte artış görüyoruz ama üretim cephesindeki olumlu gelişmeler işsizlik oranlarını da aşağı çekecek. Referandumdan sonra belirsizliğin ortadan kalkmasıyla büyüme tekrar yukarı yönlü olacak" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN