Durum Gıda’dan istihdam desteği

Arbel Grubu bünyesinde yer alan Durum Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Gülçin Arslan Hazar, “İstihdam seferberliğine biz de katılıyoruz ve yüzde 5 istihdam artışı sözü veriyoruz” dedi

Durum Gıda’dan istihdam desteği
Türkiye'nin en büyük bakliyat üreticilerinden olan Arbel Grubu bünyesinde yer alan Durum Gıda, 2016'da istihdamını en çok artıran üçüncü şirket oldu. Durum Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Gülçin Arslan Hazar, hedeflerine ulaşmak için personel artışı yapacaklarını belirterek, "Cumhurbaşkanımızın istihdam artırmaya yönelik çağrısına biz de olumlu cevap veriyoruz ve bu yıl yüzde 5 oranında istihdam artışı sağlayacağımızı söylüyoruz" dedi.

SÜREKLİ BÜYÜDÜ
Arbel Grubu'nun 1980 yılında Mersin'de 10 kişiyle başlayan serüveninin bugün dünyanın farklı kıtalarında binlerce çalışanıyla devam ettiğini vurgulayan Hazar, "Ekonomik krizlerin yaşandığı dönemlerde yatırımlarına devam eden Arbel Grubu, istihdam sayısını da her geçen yıl arttırdı. Durum Gıda, 2014 yılında 200 kişiyi istihdam ederken, 2016 yılında bu sayıyı yüzde 85 artırarak 370'e çıkardı ve istihdamını en çok artıran üçüncü şirket oldu" diye konuştu.

BAŞARININ MİMARLARI
Kanada, Amerika, Avustralya, İngiltere, Çin ve Güney Afrika'da bakliyat tesisleri, Hollanda, Hindistan ve Rusya'da ticaret ofisleri bulunduğunu ifade eden Hazar, grup bünyesinde 3 bin kişi istihdam ettiklerini ve bunun üçte birinin Türkiye'deki tesislerde çalıştığını kaydetti. Bakliyat ve makarna sektörleri içinde hizmet verdiklerini ve her iki sektörde de dünyada söz sahibi olduklarını hatırlatan Hazar, "Dünyadaki başarımızın mimarları çalışanlarımızdır" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN