Hatay’da istihdam seferberliği başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurt genelinde çağrı yapmış olduğu istihdam seferberliği, Vali Erdal Ata önderliğinde Hatay’da başlatıldı

Hatay’da istihdam seferberliği başladı

Hatay Valisi Erdal Ata, başkanlığında düzenlenen istihdam toplantısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt genelinde başlattığı istihdam seferberliğinin startı verildi. Toplantıya İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kılınç, ilçe kaymakam ve belediye başkanları, kurum müdürleri, işadamları, sanayiciler, tüccarlar ile oda ve borsa başkanları katıldı.

ÖNEMLİ SORUN
İşsizliğin tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en önemli sorun olarak karşımıza çıktığını dile getiren Vali Ata, ülkemizin bir taraftan terörle mücadele ederken diğer taraftan da ekonomik sorunlarla uğraştığını söyledi. Vali Ata, "Böylesine hassas bir dönemden geçtiğimiz bu süreçte bizler birlik ve beraberliğimizi korursak sorunların üstesinden daha kolay gelebiliriz" dedi. Türkiye ve Hatay'ın Suriye'de yaşanan olaylardan ciddi olarak olumsuz yönde etkilendiğine dikkat çeken Vali Ata, "Devletimiz bu sorunların çözümü için her türlü çabayı göstermektedir. Bu sürecin daha kolay atlatılması için hükümetimiz tarafından önemli firmalara teşvikler getirilmiştir. Bu teşviklerin neler olduğu konusunda İş-Kur İl Müdürümüz, SGK İl Müdürümüz gerekli bilgileri verecekler" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN