Şehir hastanesinde ilk bebek heyecanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım’ın katılımıyla hizmete açılan Mersin Şehir Hastanesi’nde ilk doğum gerçekleşti

Şehir hastanesinde ilk bebek heyecanı

Kamu-özel sektör iş birliğiyle yaptırılan ve açılışı 3 Şubat'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirilen Mersin Şehir Hastanesi'nde ilk bebek dünyaya geldi. Özgül (23) ve Mahmut (27) Nar çiftinin 3 kilo 850 gram doğan Muhammet Miraç adını verdikleri çocukları, hastanede dünyaya gelen ilk bebek oldu. Mersin Şehir Hastanesi Yöneticisi Uz. Dr. Recep Aydın, doğumun "sancı, doğum, lohusalık" odaları olan LDRP'de gerçekleştiğini söyledi.

NİCE DOĞUMLAR OLACAK
Uz. Dr. Aydın, şehir hastanelerinin önemine değinerek, "Cumhurbaşkanımızın '14 yıllık hayalim' dediği projenin ilk uygulaması olan Mersin Şehir Hastanesi'nde ilk doğumu gerçekleştirdik. Hastamız geldi, doğum sancısını LDRP odasında çekti, doğumu da aynı yerde oldu. Şu an doğum sonrasında da gayet mutlu ağrısız bir şekilde yine bu odada yatmakta. 26 LDRP odamız daha var. İlk bebeğimizin dünyaya gelmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Nice doğumlara ev sahipliği yapacağız" dedi.

MUHTEŞEM BİR HASTANE
Eşi Özgül Nar ile birlikte geldikleri Mersin Şehir Hastanesi'nde mükemmel bir hizmet aldıklarını söyleyen baba Mahmut Nar, "Bebeğimizi kucağımıza almanın sevincini yaşıyoruz. Bize her türlü imkan sağlandı. Hastane yöneticisi Recep Aydın bizimle çok ilgilendi. Hastanenin ilk doğan bebeği olduğu için bir de çeyrek altın taktı. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Allah devletimize zeval vermesin. Burası muhteşem bir hastane. Özel hastanelerin çok ötesinde" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN