Sporcular da EVET’te kararlı

Adana spor camiası 16 Nisan’da yapılacak referandum için kararını açıkladı. Milli antrenörler, milli sporcular, teknik adamlar güçlü Türkiye için ‘evet’ dediler

Sporcular da EVET’te kararlı
SPOR dünyasında 'evet'ler çığ gibi büyüyor. Anayasa referandumu öncesi Rıdvan Dilmen'in başlattığı 'Güçlü bir Türkiye için evet' kampanyası büyük yankı uyandırırken, Adana spor camiası da 'evet'te buluştu. Milli antrenörler, sporcular "Büyüyen, gelişen Türkiye için, sözünü dinleten bir ülke için, aydınlık bir gelecek için, düşmana, haine gözdağı için, kardeşlik için, tek olmak-birlik olmak için, barış için, 16 Nisan'da oylarımız 'evet' olacak" dediler.

HÜSAMETTİN AVŞAR (51) (BOKS ANTRENÖRÜ)
İstikrar için evet diyeceğim. Ben 51 yaşındayım. 28 Şubat'ı gören, yaşayan biri olarak kararım kesin. Ben 1984 yılından bu yana spor yapıyorum. Bu dönem kadar spora ve bizlere destek olan bir hükümet olmadı. Hükümetimizin bizlere verdiği büyük destekle bugünlere kadar geldik. Yeni sistemin ülkemize ve sporculara daha faydalı olacağına inanıyorum.

İLKNUR TEKGÜL (31) (MİLLİ TAKIM ANTRENÖRÜ)
Vatanımız, ülkemiz çok zorlu bir süreçten geçiyor, adeta bir İstiklal Savaşı. Güçlü bir Türkiye istiyoruz. Güçlü bir Türkiye için evet ben de varım. Yıllardır spor camiası içerisindeyim, hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız spora önemli destekler, katkılar sağlıyor. Daha büyük başarıların gelmesi, Türkiye'mizin geleceği, çocuklarımızın geleceği için kararım 'evet olacak.

CANER KART (21) (DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ MİLLİ SPORCU)
16 Nisan'da kararım 'evet' olacak. Avrupa'da katıldığımız turnuvalarda gördüğümüz salonların, büyük tesislerin aynısı ülkemizde var. Hatta başka ülkelerden gelen sporcular ülkemizdeki modern spor salonlarına hayran kalıyor. Bu da bir Türk vatandaşı, milli takım sporcusu olarak bana büyük gurur veriyor. Başkanlık istemine evet diyeceğim.

MEHMET ATAŞ (35) (ANTRENÖR)
Güçlü Türkiye için evet kampanyasına katılıyorum. Yıllardır spor yapan biri olarak devletimizin büyümesi, Türkiye'nin refaha kavuşması için kararımı açıkladım. Daha önceki yıllarda salon sporları ilgi görmüyordu. Ancak Cumhurbaşkanımızın sporcu geçmişi bizlere olan ilgisini artırdı. Milli sporculara değer verdi, bizlere heyecan kattı.

SONGÜL KAÇAR (19) (MİLLİ SPORCU)
18 yaşını doldurdum. İlk kez sandık başına gideceğim. İlk kez oy kullanacağım. Bu yüzden çok heyecanlıyım ve mutluyum. 16 Nisan'da kararım evet olacak. Milli bir sporcu olarak bunu kendime görev edindim. Ülkemizin geleceği, bizlerin geleceği için sandık başına gideceğim. Bizlerin daha güçlü olması için kararım 'evet' olacak.

YALÇIN SİZGEN (33) (MİLLİ TAKIM ANTRENÖRÜ)
Siyasetten anlamam ancak ülkemizin son dönemlerde yaşadığı büyük sıkıntılara tanık olan biri olarak artık bazı şeylerin değişmesi gerektiğini bir Türk vatandaşı olarak, ay yıldızlı formayı giyen bir sporcu olarak düşünüyorum. İstikrar ve büyüme için benim de kararım evet olacak. 16 Nisan'da sandık başına gidip oyumu kullanacağım.

HAKAN ŞAHADE (39) (MİLLİ TAKIM ANTRENÖRÜ)
Ülkemizin istikrarı ve geleceği için, daha güçlü bir Türkiye için referandumda 'evet' diyeceğim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sporda çok önemli atılımlar gerçekleştirdi. Ülkemize stadyumlar, tesisler kazandırdı. Spora ve sporcuya her zaman destek verdi. Bizlerin heyecanına heyecan kattı. Bu yüzden ben 'evet' diyeceğim.
BİZE ULAŞIN