Büyük rüya gerçekleşiyor

Büyük rüya gerçekleşiyor
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 4 yıldır devam eden Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nin Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhasekli tarafından onaylandığını açıkladı. Belediye başkanlığının en mutlu gününü yaşadığını anlatan Başkan Çetin, "Bugüne kadar yaptığımız bu yoğun çalışmaların ardından Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projemiz onaylandı ve şu anda yapım aşamasına geldi" dedi.

ÖRNEK KENT
Adana'da örnek bir kent oluşturulacağını belirten Başkan Çetin, "Sadece üst yapısı ile değil, altyapısı, binaları, yolları, yeşil alanları, donatıları, sosyal ve kültürel fonksiyonları, teknik ve teknolojik bileşenleri ile 360 derece bakış açısı ile düşünülen, akıllı bir kent oluşacak. Projemiz altyapısı suyu atık su, yağmur suyu, enerji, elektrik, doğalgaz, iletişim bileşenleriyle bütünlük içerisinde bir defada planlanarak yapılacak ve sokaklarımız tekrar tekrar kazılmak zorunda bırakılmayacak" diye konuştu.

TURUNÇ KOKACAK
Binaların yeşille bütünleşmiş geniş balkonlu modern ve ferah tasarımlarıyla hak sahipleri için en iyi şekilde inşa edileceğini kaydeden Başkan Çetin, şöyle konuştu: "Yeşil alan açısından da Adana ve Türkiye için bir örnek olacaktır. Turunç kokulu on binlerce metrekarelik yeşil alanda yürüyüş ve koşu yolları, aktivite alanlarında çocuklarımızın güvenle oynayacağı parklarımız olacak. Proje alanında çocuklarımız okullarına yürüyerek gidebilecek."
BİZE ULAŞIN