Erhan ÖZMEN: ‘Dostum beni anlatsana’ filmi gösterimde

Harm Goossens, Dae Hyun Kim, Colman Deegan, Hiroshi Kato, Mong Hyun Yoon, Guillaume Lejeune, Fabrizio Guidi, Peter Catalino, Herman Gref, Jean Paul Sabet, Mark Fields, Sergio Marchionne, Felix Allemann.
Bu isimler bizi, yani Türkiye'yi dünyaya anlatacak olan, 'Türkiye İmaj Kampanyası' filmlerinin oyuncuları.
Oyuncu dediysem sinema ya da tiyatro oyuncusu değiller ama her biri uluslararası başarılı bir markanın üst yöneticisi olarak aslında faaliyet gösterdikleri piyasaların güçlü oyuncuları. Rol aldıkları filmler de sinema filmi değil, Türkiye tanıtım filmi.
Onlar bizi dünyaya anlatacak olan dostlarımız.
Geçen gün muhteşem bir kampanyaya start verildi.
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin öncülüğünde, TİM koordinasyonu ve TOBB iş birliğiyle yurtdışında yürütülecek Türkiye İmaj Kampanyası'na.
Hedef, Türkiye'nin uluslararası konumu ve itibarının zedelenmesini engellemek.
Bu dostlarımız da kampanyanın başrol oyuncuları. Yani Türkiye'de faaliyet gösteren, ülkemizin taşıdığı potansiyele inanan ve işlerine, yatırım yapmaya devam eden yabancı kurum ve kuruluşların yöneticileri, Türkiye'ye dair duydukları güveni ve inancı kendi ağızlarından anlatıyorlar. 'Yabancı dostların gözünden, kalbinden ve dilinden Türkiye' teması işleniyor filmlerde.
Kampanya kapsamında hazırlanan videolar ilk etapta yedi ülkede gösterime girecek. Amerika, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere, Türkiye'nin ihracatında yüzde 40'a yakın paya sahip yedi ülkede. Bu ülkelerde 500 milyon doğrudan erişime ulaşması hedefleniyor.
Bu kampanya son dönemde uluslararası arenada Türkiye aleyhine oluşturulmaya çalışılan negatif algı çabasına güzel bir yanıt olacaktır.
Senaryo iyi, oyuncular iyi, yönetmen iyi, yapımcı iyi.
Bu film neden tutmasın?..
BİZE ULAŞIN