Metruk binalar yıkılıyor

Mersin merkez Akdeniz ilçesinde, can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden ve aynı zamanda kentin siluetini olumsuz yönde etkileyen binalar, Akdeniz Belediyesi tarafından tek tek yıkılıyor

Metruk binalar yıkılıyor
Mersin'in merkez Akdeniz ilçesinde Kaymakam Hamdi Bilge Aktaş'ın Kanun Hükmünde Kararname ile Akdeniz Belediye Başkanlığı'na atanmasından sonra çehresi değişen ilçede, hizmetler devam ediyor. Kentin görüntüsünü bozan ve çevreye de tehlike saçan metruk binalar Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkılıyor.

VATANDAŞ İSTİYOR
Çoğunlukla madde bağımlılarının mesken edindiği metruk binaların artık ilçede yerinin olmadığını kaydeden Aktaş, "Mahalle sakinlerinden gelen talep ve şikayetler doğrultusunda yasal çerçevede incelenerek, yıkım çalışmasının altyapısı hazırlanıyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri son olarak İhsaniye Mahallesi'nde bulunan metruk bir binanın yıkımını tamamladı" dedi. Can ve mal güvenliğini tehdit eden bu tür yapıların, özellikle sosyal riskleri de barındırdığını vurgulayan Başkan Aktaş, "Ne yazık ki ülkemizde uyuşturucu maddeye başlama yaşı her geçen yıl daha da düşüyor. Sahipleri tarafından terk edilmiş, adeta harabeye dönmüş bu binalar ise madde kullanımı için sıklıkla kullanılıyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN