50 bin TL krediyle gelen patronluk

Adana’da KOSGEB’in ‘Girişimcilik’ kurslarına katılıp kendi işlerini kuran ev kadını Ayşe Kurt ve Delal Yönlü, “AK Parti Hükümetinin desteği ile patron olduk. Çok mutluyuz” dediler

50 bin TL krediyle gelen patronluk
Adana'da Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın (KOSGEB) açtığı 'Girişimcilik' kursuna katılıp sertifika aldıktan sonra iş kuran Adanalı ev kadınları Ayşe Kurt ile Delal Yönlü devletten 50 bin TL hibe desteği alarak kendi işlerinin patronu olmanın sevincini yaşıyor. "Devletimiz hayalleri olan kadınlara destek veriyor" diyen Ayşe Kurt, "Organize Sanayi Bölgesi'nde itfaiye müdürlüğünü yapan eşim emekli olunca yangın söndürme üzerine bir iş kurmayı hayal ediyordum. Hayalim gerçekleşti. Devlet 50 bin TL destek verdi. İşimin patronu oldum. Şimdi yanımda insanlar çalışıyor ve onlara maaş veriyorum" dedi.

YANGIN SÖNDÜRME ŞİRKETİ KURDU
Lise mezunu olan 3 çocuk annesi Ayşe Kurt, KOSGEB'İN açtığı girişimcilik kurslarına katılarak sertifika aldı. Eşinin yaptığı işten etkilendiği için tüm araştırmalarını yangın söndürme cihazları ve malzemeleri üzerine yapan Ayşe Kurt, bir yangın söndürme şirketi kurdu. İşlerini büyüten Ayşe Kurt, devletten 50 bin TL kredi çekti. Bunu yatırıma dönüştüren Ayşe Kurt, "Eşimin dışında 2 elaman daha çalışıyor. İşlerimizi büyütüp daha çok insan çalıştırmak istiyorum. Devletimin bana verdiği desteğe bende istihdamla katkı koymak istiyorum" dedi.

DEVLETTEN DESTEK
Evli 1 çocuk annesi 29 yaşındaki Delal Yönlü'de devletin kadınlara yönelik hibe desteği ile iş kuran kadınlardan. Yönlü, geçtiğimiz yıl devletin iş kuran kadınlara destek verdiğini duyarak KOSGEB'e başvurdu. 'Girişimcilik' kursunu tamamlayan kadın, araçlarda kullanılan tek kullanımlık havlumatiğin bayiliğini aldı. Atatürk Caddesi Mimar Semih Rüstem İş Merkezi'nde büro kiralayıp, devletten 50 bin TL destek aldığını anlatan 1 çocuk annesi Delal Yönlü, " Önce alamam diye önyargılı yaklaşmıştım. Devletimizden de inanılmaz destek gördüm. Şu anda kendi işimin patronuyum" dedi.

ADANALI KADINLARA GÜVENİYORUM
AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, referandum çalışmaları kapsamında Adanalı iş kadınları Ayşe Kurt ile Delal Yönlü'yü ziyaret etti. Devletten aldığı krediyle kendi işlerinin patronu olan Adanalı ev kadınları, "Ekonomide istikrar için 16 Nisan'da evet oyu vereceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN