İstikrar kentinden evet oyu bekliyoruz

Maliye Bakanı Naci Ağbal, istikrar şehri olan Gaziantep’ten referandum seçimlerinde güçlü bir “evet’ oyu beklediğini söyledi

İstikrar kentinden evet oyu bekliyoruz
Gaziantep Ticaret Borsası'nda hububatçılarla bir araya gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal, istikrar şehri olan Gaziantep'ten referandum seçimlerinde güçlü bir "evet' oyu beklediğini söyledi. 16 Nisan'da gerçekleşecek olan referandumda kentin üzerine düşen görevi yerine getireceğini belirten Ağbal, "Gaziantep özellikle dünyaya açık bir şehir olduğunu her zaman gösterdi. O açıdan bizde üzerimize ne düşüyorsa sonuna kadar yapacağız" dedi.

"SONUNA KADAR DESTEKLEYECEĞİZ"
Gaziantep'in tarıma dayalı sanayide Türkiye'de söz sahibi olmasının takdire şayan bir durum olduğunu söyleyen Ağbal, "Gaziantep'in tarımdaki bu kadar gelişmişliğini öğrendikçe bir defa daha hayran kalıyorum. Bu kadar ticaretin döndüğü, ticaretin oluştuğu, bu bölge ve Türkiye'nin önünü açan şehirlerden bir tanesi Gaziantep'tir. Sonuna kadar sizlere destek olacağız. Gaziantep inşallah daha da büyüyecek ve gelişecektir" diye konuştu. Gaziantep'in tarıma dayalı sanayide Türkiye'nin başkenti konumunda olduğunu vurgulayan GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ise, "Türkiye makarnasının, bulgurunun, unda bakliyatta pamuk ve Antep fıstığında yüzde 50'den fazlasını Gaziantep karşılıyor. Türkiye'nin çeşitli illerinden mısır, buğday, arpa gibi zirai ürün üretilmek üzere Gaziantep'e getiriliyor. Gerçekten biz tarıma dayalı sanayinin başkenti olduğumuz için Türkiye'de ikinci bir Gaziantep de yok" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN