Yenişehir Belediyesi vatandaşı duymuyor

Mersin’de binaların atık sularının Müftü Deresi’ne aktığı, yolların köstebek yuvasına döndüğü Yenişehir ilçesinde CHP’li belediye vatandaş için adeta kapı duvar

Yenişehir Belediyesi vatandaşı duymuyor
Mersin'de CHP'li Yenişehir Belediyesi vatandaşın tepkisine adeta sağır oldu. Kaldırımların bozuk olduğu, yolların köstebek yuvasına döndüğü ve binaların atık sularının Müftü Deresi'ne akıtıldığı Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, CHP'li Belediye Başkanı İbrahim Genç'e tepkili. Salgın hastalıkların baş göstermesinden korkan ve bütün şikayetlere rağmen kılını kıpırdatmayan belediyeye ateş püsküren vatandaşlar, "Seçim zamanı geldiğinde biz de onu yok sayacağız" diyor.

KÖSTEBEK YUVASI
Cumhuriyet Mahallesi'nde, kırık kaldırımların aylardır onarılmaması, yolların çukurlarla dolu olması ve atık suların Müftü Deresi'ne akıtılması, vatandaşları ve esnafı çileden çıkardı. Mahalledeki belediyeden kaynaklı sıkıntıları SABAH Güney'e anlatan motosiklet ustası Ahmet Dursun (48), "1601 Sokak'taki yolların durumu hiç iyi değil. Yazın toz, kışın ise çamurdan geçilmiyor. Yollar köstebek yuvası gibi. Asfalt, 10 yıllık asfalt. Bir kez olsun buranın asfaltını yenilemedi. İnsanları bıktırdı" dedi.

"BAŞKANI GÖRMEDİK"
Mahallede inşaat malzemeleri satan bir firmada çalışan 65 yaşındaki Ahmet Çil ise, "Dükkanımız 1601 Sokak'ta. Ben 20 yıldır burada çalışıyorum, bir kez olsun İbrahim Genç'i burada görmedik. Eğer belediyeden yetkili kimse gelip buradan geçmezse bu kaldırımın halini göremez. Bir Büyükşehir'de böyle kaldırım mı olur? Biz İbrahim Genç'e 'Siz kaldırım taşlarını ve döşeyecek adamları verin, diğer malzemeler bizden olsun' dedik. Ama ona da kulak asmadılar. Bir daha seçim kazanabileceğini sanmıyorum" dedi.

MOLOZ YIĞINI
Boş alanlara bırakılan molozların da görüntü kirliliğine neden olduğunu kaydeden Dursun, "Kazdıkları yolların molozlarını 1616 Sokak'taki boş bir araziye döktüler. Mahallenin çocukları, oynayacak alan olmadığından orada oynuyorlardı. Şimdi onlara da engel oldu. Yenişehir, Mersin'in merkezinde. Her yönüyle örnek olması gerekiyor ama şehrin merkezinde hiç moloz yığını olur mu? Bu görüntüler Mersin'imize yakışmıyor. Bugüne kadar İbrahim Genç'in faydalı bir işini göremedik" diye konuştu.

DEREYE LAĞIM SULARI AKIYOR
Binaların atık su ve lağım sularının Müftü Deresi'ne akıtıldığını söyleyen Furkan Gezer (20), "Bu sorumsuzluk hem koku hem de sinek olarak bize geri dönüyor. Salgın hastalıklar baş gösterebilir. Kimse derenin yakınında oturmak istemiyor. Ayrıca bu dere denize dökülüyor. Denizdeki canlılara da zarar veriyor. Mersin'in böyle güzel bir deresi, virane halde. Yazın koku ve sinekten durulmuyor. Başkan İbrahim Genç bu durumu çözmeli. İnsanlar bu kokuyu çekmek zorunda değil" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN