‘Kim ne derse desin terörü bitireceğiz’

‘Kim ne derse desin terörü bitireceğiz’
Kalkınma ?Bakanı Lütfi Elvan, "Kim ne yaparsa yapsın, ne söylerse söylesin sizlerin güçlü desteğiyle PKK terör örgütünün de FETÖ'nün de kökünü kazıyacağız" dedi. Elvan, Türkiye Gençlik Teşkilatı tarafından Erdemli ilçesinde düzenlenen Uğur Işılak konseri öncesi yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'da darbe girişiminin yaşandığı gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla tüm vatandaşların meydanları doldurduğunu anımsattı.

"DİMDİK DURDUNUZ"
Tüm vatandaşların ülke için o gece sabaha kadar dik bir duruş sergilediğini ifade eden Elvan, "Biz sizlere ve Sayın Cumhurbaşkanımıza minnettarız. Çünkü sizler, Cumhurbaşkanımız olmasaydı belki bugün bu ülke işgal altındaydı. Belki bizler bugün burada olamayacaktık. Sizler öyle bir dik duruş sergilediniz ki 81 ilimizde dimdik durdunuz. Sizlerin sayesinde biz bugün buralarda, dimdik ayaktayız" dedi.

MİLLETİN DEDİĞİ
16 Nisan'da ülkemiz ve milletimiz güçlü bir sınavla karşı karşıya" diyen Elvan "Ülkemizin geleceği tayin edilecek. Artık darbe dönemlerine son vermek istiyor musunuz? Vesayetçilere son vermek istiyor musunuz? Bizim için önemli olan milletimizin isteği. Eğer bir ülkede demokrasi güçlü olacaksa olmazsa olmaz olan koşul halkın dediğini yapmak. 16 Nisan akşamı da hep birlikte 'evet' diyeceğiz ve sizlerin dediği olacak" diye konuştu. Konuşmanın ardından Uğur Işılak konser verdi.
BİZE ULAŞIN