Vahşet sanıklarına müebbet istendi

Adana’da 10 yıl önce kız kardeşleriyle evlenmek isteyen kuaförü işkenceden sonra öldürüp gömdükleri belirlenen 10’u tutuklu 14 kişi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi

Vahşet sanıklarına müebbet istendi
Adana'da 10 yıl önce kaybolan kuaför Oğuzhan Ekinci'nin (34) vahşi bir cinayete kurban gittiği kız arkadaşı Gülşen Yüksel'in (37) ise kayıp olduğu belirlenmişti. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında ortaya çıkarılan olayla ilgili 10'u tutuklu 14 kişi hakkında "Tasarlayarak canavarca his ve eziyet çektirerek kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. Savcı, Yüksel ailesi fertlerinin kayıp olan kendi kız kardeşleri Gülşen'i de öldürdüklerini belirterek ayrıca ağırlaştırılmış müebbet hapis talep etti.

AİLE EVLİLİĞE KARŞI ÇIKTI
Olay, 14 Temmuz 2006'da meydana geldi. Tarsus ilçesindeki özel bir üniversitede okuyan Gülşen Yüksel, kuaför Oğuzhan Ekinci ile evlenmeye karar verdi. Bir çok suçtan kaydı olan ağabey Cengiz Yüksel ile Emine, kardeşleri Bülent, Muhammet Ali evlilik kararına karşı çıkarak öldürme planı yaptı. Cinayet sürecinde onlara arkadaşları olan 10 şüpheli yardımcı oldu. Cengiz Yüksel, kız kardeşini arayarak sevgilisi ile birlikte görüşmeye çağırdı. Genç çift, korka korka verilen adrese gitti. Cengiz, Muhammet Ali Yüksel ve arkadaşları 5 kişi, polise ajanlık yapmak için aile içine girmeye çalıştığını ileri sürdükleri Oğuzhan Ekinci'yi bir otomobile bindirip kaçırdı. Şüpheliler, Oğuzhan'ın el ve ayaklarını bağlayıp ağzını kapattıktan sonra saatlerce işkence yaptılar. Ağabey Bülent Yüksel'in de katıldığı işkencenin ikinci gününde fenalaşan Oğuzhan için doktor çağıran zanlılar, tedavinin tamamlanmasından sonra işkenceye devam etti. Talihsiz genç daha sonra da boğularak öldürüldü.

KIZ KARDEŞ KAYBOLDU
Şüpheliler, gencin cesedini Mersin'de Kızkalesi'nde yüksek bir yere gömdü ve üzerine beton döktüler. Sevgilisinden haber alamayan Gülşen Yüksel, ağabeylerine sorunca da; "Onunla konuştuk, sonra da bıraktık" yanıtını aldı. İddialara göre bir süre sonra da Gülşen Yüksel ortadan kayboldu. Polis, gelen bir ihbar üzerine dosyayı geçtiğimiz yıl Ağustos ayında yeniden ele aldı. Gözaltına alınan sanıklardan birisi olayı anlattı ve Oğuzhan Ekinci'nin gömüldüğü yeri gösterdi.

SAVCI, KAYIP GÜLŞEN'İ DE ÖLÜ SAYDI
Gözaltına alınan 1 kadın, 14 şüpheliden 10'u tutuklandı. Savcı soruşturmayı tamamlayarak 14 sanık hakkında Oğuzhan'la ilgili "Tasarlayarak canavarsa hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme" suçundan dava açtı. Savcı, o tarihte kaybolan Gülşen Yüksel'in de ölü kabul edilmesi gerektiğini belirterek Cengiz, Bülent, Muhammet Ali ve Emine Yüksel hakkında "Tasarlayarak kardeşi kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet istemiyle ayrıca ceza talep etti. Sanıklar önümüzdeki günlerde 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.
BİZE ULAŞIN