Garsonu öldüren patrona 19 yıl 2 ay hapis cezası

Adana’da taksi ile eve gitme isteği yüzünden çıkan tartışmada çalışanını bıçaklayarak öldürdüğü, 1 kişiyi de yaraladığı ileri sürülen patron, 19 yıl 2 ay hapisle cezalandırıldı

Garsonu öldüren patrona 19 yıl 2 ay hapis cezası
Adana'da taksi ile eve gitme isteği yüzünden çıkan tartışmada yanında çalışan Mahmut Altınsöz'ü (17) bıçaklayarak öldürdüğü, 1 kişiyi de yaraladığı öne sürülen işletmeci Vedat Yüzgeç'in (49) "Kasten öldürme, yaralama" suçlarından yargılaması sona erdi. Önce müebbet hapse mahkum edilen sanık haksız tahrik ve iyi hal indirimi ile 19 yıl 2 ay hapse mahkum edildi.

TAKSİ TARTIŞMASI
Olay, 14 Şubat 2016 tarihinde Seyhan Baraj Gölü kıyısında bulunan bir kafede meydana geldi. İddianameye göre, garson olarak çalışan Mahmut Altunsöz, geç saate kadar çalıştığı için patronu Vedat Yüzgeç'ten kendisini eve taksiyle göndermesini istedi. Yüzgeç'in kabul etmemesi üzerine ikili arasında kavga çıktı. Mahmut Altınsöz yaşamını yitirirken, Mert Ekinci ayağından yaralandı. Şüpheli Vedat Yüzgeç tutuklandı ve hakkında Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. Tutuklu sanık mahkemede olayı şöyle anlattı: "Taksi durağına bırakacağımı söyledim. Önce şişe ile vurdu yumruk attı. Yere düştüm. Bora bizi ayırdı. Daha sonra Mert ile Mahmut bana küfür ederek saldırdı. Savunma amaçlı bıçak aldım. Mahmut bana tekme atıyordu. Bu sırada Mert'in elinden kurtulunca elimdeki bıçak düştü. Biz tekrar boğuşmaya başladık. Bu sırada 1-2 bıçak darbesi aldım. Mahmut yere düşmüştü. Ben de yaralandım." Mahkeme, Vedat Yüzgeç'i cinayetten 17 yıl 11 ay, yaralamadan da 1 yıl 3 ay olmak üzere 19 yıl 2 ay hapse mahkum etti.
BİZE ULAŞIN