Başkan Fatma Şahin köy köy dolaşıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey bölgesinde yer alan bazı köyleri ziyaret ederek buralara yaptıkları ve yapacakları hizmetleri anlattı

Başkan Fatma Şahin köy köy dolaşıyor
Şahinbey ilçesine bağlı bazı köyleri ziyaret eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, buralara yaptıkları ve yapacakları hizmetleri anlattı. Şahinbey bölgesinde 80 köye hizmet götürdüklerini ifade eden Şahin, ortalama her köyde 4 kilometre arazi yolu bulunduğunu, bu açıdan ortalama 350–400 kilometre arazi yolu yaptıklarını anımsattı. Köyleri gruplara ayırdıklarını ve buna göre hizmet götürdüklerini aktaran Şahin, hizmetlerin 2017 yılı sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.

ŞEHİRLER DOLDU
Şehirlerin artık dolduğunu, kişi başı yoğunlukta Moskova ile yarışır duruma geldiklerini aktaran Şahin, bunun sağlıklı bir durum olmadığını kaydetti. Sağlıklı büyüme için sağlıklı mekanların oluşması gerektiğini vurulayan Şahin, bunun için köylerin en uygun alanlar olduğunu belirtti. Şehirlerde olan güzelliklerin köylerde de olmasını istediklerini ifade eden Şahin, "Buğday, gübre, yem, hayvancılık, aşılama gibi alanlarda çiftçilerimize destek verdik" dedi.

YOLUN ÖNEMİ
Arazi yolunun köylüler için önemine dikkat çeken Şahin, "Arazi yolu aş, sofraya giden bereket demektir. Gününde arazinize gidemezseniz, ekip biçemezseniz zamanında ekmek olmaz. Türkiye'de ilk Tarım Hizmetleri Dairesi'ni kuran belediye biziz. Bu daireyi kurduk ki köylerimize ve çiftçilerimize hizmet edelim" diye konuştu. Şahinbey'deki tüm köy yollarını asfaltladiklarını, sadece 25 kilometrelik yol kaldığını ifade eden Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aslan, bunu da en kısa zamanda tamamlayacaklarını ifade etti.
BİZE ULAŞIN