Bedenleri küçük yürekleri büyük

Adana Milli Mensucat İlkokulu 1/D sınıfında okuma ve yazmayı söken minik öğrencilerin ilk mektubu Güneydoğu’da teröre karşı çatışan kahramanlara oldu

Bedenleri küçük yürekleri büyük
Adana'da korsan gösterilerin yaşandığı merkez Seyhan ilçesi Şakirpaşa Mahallesi'ndeki Milli Mensucat İlkokulu'nda öğrenim gören birinci sınıf öğrencileri, Güneydoğu'da görev yapan asker ve polis amcalarına mektup yazdı. Minik öğrenciler mektuplar ile şiir ve şarkılardan oluşan video klibi ulaştırmak üzere polis amcalarına teslim etti. Kahramanlara mektup yazmanın sevincini yaşayan minikler, kalp şeklindeki kartonların üzerine "Sizi çok seviyoruz" diye duygularını belirtti.

PROJEYE DÖNÜŞTÜ
"Minik Kalplerin Aslan Yüreklere Selamı Var" projesi okuma yazmayı söken 1/D sınıfı öğrencilerden Zehra Çitfçi'nin KKTC'de asker olan ağabeyine mektup yazmasıyla başladı. Sınıf öğretmeni İlknur Derendeli, minik Zehra'nın bu isteğini projeye dönüştürdü. Güneydoğu'da canı pahasına teröristlerle savaşan asker ve polis amcalarına içlerinden gelen duyguları el yazılarıyla kağıda döktü. Minik çocuklar, mektupların üzerlerine kendi fotoğraflarını yapıştırıp, resimlerle süsledi.

OSMAN AK TALİMAT VERDİ
Öğretmen İlknur Derendeli projeyi polis eşine anlattı. Bu tür projelere büyük destek veren Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, çocukların yazdığı duygu dolu mektupların bir an önce yerine ulaştırılması talimatını verdi. Okula gelen polisleri kolonya ve çikolatayla karşılayan miniklerin sevinçleri görülmeye değerdi. Başkomiser üniforması giyen Taha Yüksekdağ polis amca ve ablalarını selamla karşıladı. Öğrencilerin sımsıkı sarılması karşısında duygulanan polisler gözyaşını tutamadı Minikler, yazdıkları mektup ve şiirleri Türk bayrağına sarılı zarfa koyarak teslim ettiler. Duygu dolu anların yaşandığı sınıfta polisler öğrencilere "Polis çocuk kimliği" kartı ile kırtasiye malzemeleri hediye etti. Projenin mimarı olan Zehra Çiftçi, "Ağabeyimi çok özlüyordum. Okuma yazmayı söktükten sonra ilk hayalim ağabeyime mektup yazmaktı. Öğretmenimin yardımıyla duygularımı kağıda döktüm. Bütün polisleri ve askerleri çok seviyorum. Çünkü onlar bizi koruyorlar" dedi.

ANLAMI ÇOK BÜYÜK
Öğrencilerin mektup ve videolarını Mardin'deki özel harekat polislerine teslim edeceklerini söyleyen Şube Müdürü Oktay Nergiz, "Yavrularımız bizlere duygulu anlar yaşattılar. Bedenleri küçük yürekleri büyük evlatlarımıza teşekkür ediyorum. Kendi çocuklarından, ailelerinden uzak, gecesini, gündüzüne katarak görev yapan kahraman polislerimize ve askerlerimize bir nebze de olsun moral vermek için hazırlanan bu çalışmanın anlamı çok büyük" diye konuştu.

MİNİKLERİN DUYGULARI
"Bayrağım Benim" başlıklı mektubu yazan Zehra Çiftçi duygularını şöyle aktardı: Bayrağım benim, merhaba polis ağabeyler. Sizler bizi ve Türkiye'yi koruduğunuz için teşekkür ederiz. İyi ki sizler varsınız. Bizim için değerlisiniz. Sizi kocaman öpüyorum. Allah'a emanet olun. Beyaz kağıda Türk bayrağı ve asker resmi çizip fotoğrafını yapıştıran Yusuf Koç "Kahraman Türk askerlerimize" adlı mektubunda şunları yazdı: "Ülkemizi, canımızı gece gündüz koruyan kahraman Mehmetçikleri çok seviyorum. Bizim için yaptığınız fedakarlıklara minnettarız. Dualarımız sizinle. Allah yardımcınız olsun. Yaşasın Türk askerleri ve polisleri. Ne mutlu Türküm diyene."
BİZE ULAŞIN