HKÜ başarıyı ödüllendirdi

HKÜ başarıyı ödüllendirdi
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), bilimsel araştırmaları ve uluslararası yayınları ile bilim ve teknolojiye katkıda bulunan akademisyenler ödüllendirildi. Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Cemal Kalyoncu, "Gaziantep bizim için referanstır, benzemeye çalıştığımız kadim bir şehirdir. Bu topraklarda bilim üreten üniversitemiz bilim ve eğitim treninde son katar olmayı kabullenmez" dedi.

PRO-AKTİF ÜNİVERSİTE
Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "Ülkemizdeki üniversite sayısı 200'e ulaştı. Yoğun bir rekabetin yaşandığı ortamda pro-aktif bir yaklaşım göstermeyen üniversitelerin orta ve uzun vadede sürdürülebilirliğini sağlaması mümkün değildir. HKÜ yenilikçi ve girişimci olmak zorundadır. Bunun göstergesi ise yayın, proje ve patent üretmekten geçer" diye konuştu. HKÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Cemal Kalyoncu ise, "Bizim için de, üniversitemiz için de Gaziantep; öğretmendir, referanstır ve benzemeye çalıştığımız kadim bir şehirdir. Gaziantep, çalışkan şehirdir. Dolayısıyla bu topraklardan yükselen üniversitemiz bilim ve eğitim treninin son katarında olmayı asla kabullenemez. Eğitime ve bilime verilen önem bu üniversitenin temelinde vardır. Bu üniversite, sağlığını hiçe sayan ve kendini eğitime, bilime ve gençlere adayan merhum Hasan Kalyoncu'nun eseridir" diye konuştu.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ORMANI
HKÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Cemal Kalyoncu'nun eşi Reyhan Kalyoncu öncülüğünde düzenlenen etkinlikte Kalyon Hatıra Ormanı'nda 15 Temmuz şehitleri anısına ağaç dikildi. Reyhan Kalyoncu, "İnanıyoruz ki bu eşsiz hatırayı yaşatmak en çok Gaziantep'e yakışır" dedi.

Törenin sonunda 2016 yılında en çok indeksli makale yazan 13 akademisyene plaket ve sertifika, en çok patent başvurusu yapan 15 akademisyene sertifika, proje başvuruları kabul edilen 8 akademisyene plaket ve proje başvurusu yapan 18 akademisyene de sertifikaları takdim edildi. Programda ayrıca, üniversitede kurulan Kuluçka Merkezinde şirket kuran 11 akademisyene de sertifikaları verildi.
BİZE ULAŞIN