Daha çok ihracat yapmanız gerekli

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin’de faaliyet gösteren Berrak Su tesislerini gezdi, işçilerle öğle yemeği yedi. Bakan Elvan, şirket yetkililerinden daha fazla ihracat yapmalarını istedi

Daha çok ihracat yapmanız gerekli
Referandum çalışmaları kapsamında Mersin'de yoğun temaslarda bulunan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Tarsus ilçesindeki ÇAAŞ Grup bünyesinde bulunan Berrak Su tesislerinde incelemelerde bulundu. ÇAAŞ Grup Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çalışkan'dan çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Elvan, 8 ülkeye ihracat yaptıklarını öğrenince bu rakamın daha da artırılmasını istedi. İşçilerle birlikte öğle yemeği yiyen Bakan Elvan, tesis hakkında Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çalışkan'dan detaylı bilgi aldı. ÇAAŞ Grup'un üretim ve yarattığı istihdamla Türkiye'nin bir değeri olduğunu belirten Kalkınma Bakanı, "Şirketin Onursal Başkanı Hüseyin Çalışkan ile Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çalışkan'ı, başarılı çalışmalarından dolanı yürekten kutluyorum" dedi.

ELVAN: ÜRETİM ARTACAKTIR
42 yıllık birikimiyle ÇAAŞ Grup'un yaklaşık bin kişiye ekmek verdiğini hatırlatan Bakan Elvan, "Ürettikleri suyu 8 ülkeye ihraç ettiklerini öğrendim. Ben bu sayının daha da artmasını istiyorum. Üretim artarsa daha çok insan çalışır. Böylece istihdama beklediğimiz katkı gelir. Burada 100 kişi çalışıyor. İnşallah bu sayı çok artacaktır. Berrak Su ailesini kutluyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN