Deniz kızı Sevilay

Kahramanmaraş’ın ‘Deniz Kızı’ lakaplı yüzücüsü Sevilay Öztürk, 2020 Olimpiyatları’nda birincilik kürsüsüne çıkarak hayalini gerçekleştirmek istiyor

Deniz kızı Sevilay
Kahramanmaraş'ta doğuştan kolları olmayan yüzücü Sevilay Öztürk'ün en büyük hayali, 2020 Olimpiyatları'na katılıp birincilik kürsüsüne çıkmak. Yüzmeye çok küçük yaşlarda gönül veren 14 yaşındaki Öztürk, Rio 2016 Paralimpik Oyunları'nda finalde yarışarak kentin gururu oldu. Azmin ve başarının sembolü Sevilay, yüzerek engelleri kaldırdı. Bülent-Hülya Öztürk çiftinin ilk çocuğu olan Sevilay, doğuştan iki kolu olmadığı için günlük yaşamında ailesinin desteğiyle hayata tutundu. Kendisi gibi iki kolu olmayan milli yüzücü Beytullah Eroğlu ile tesadüfen hastanede karşılaştıktan sonra yüzmeye başlayan Sevilay, 2 yılı aşkın süredir suda birçok başarıya imza attı.

EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ
Arkadaşlarının 'Deniz Kızı' olarak tanıdığı Sevilay Öztürk için babası Bülent Öztürk işini bıraktı, hayatını kızına adadı. Baba Öztürk, her gün antrenmana götürdüğü kızını havuzdan çıktıktan sonra havluyla kuruluyor, elbiselerini giydiriyor.

'BİRİNCİ OLACAĞIM'
Sevilay Öztürk, yüzmeyi çok sevdiğini belirterek, "İnsan isterse her şeyi başarır. Benim en büyük hayalim 2020 Olimpiyatları'nda birinci olmak" dedi.
BİZE ULAŞIN