FETÖ davaları ve yargı konuşuldu

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Mersin Şubesi tarafından “FETÖ/PDY Davaları ve Yargı” konulu bir sempozyum düzenlendi

FETÖ davaları ve yargı konuşuldu
Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Mersin Şubesi tarafından "FETÖ/PDY Davaları ve Yargı" konulu bir sempozyum düzenlendi. Mersin Üniversitesi konferans salonunda gerçekleşen seminerde HUDER Genel Başkanı Av. Hüseyin Kaya, Şube Başkan Vekili Av. Murat Altındere birer konuşma yaparak, sempozyum konusunda bilgi verdiler.

ALTIN NESİL YETİŞTİ
HUDER Mersin Şubesi Başkanvekili Av. Murat Altındere, "FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün gizlilik ve takkiye ile 50 yıldır devletin Anayasal kurumlarını ele geçirmek için örgütlendiği ve özellikle yargı, emniyet ve ordu içerisine 'altın nesil' olarak adlandırdığı kadrolarını yerleştirdiği belirtti. Altındere, "2012 MİT krizi ile eylemsel faaliyetlere başlayan örgüt, 15 Temmuz'da hain darbe girişimiyle maskesini indirdi" dedi.

"DAVALARI ÜSTLENECEĞİZ"
Genel Başkan Av. Hüseyin Kaya, hain örgüte karşı devlet kurumları dışında Türkiye'nin 78 ilinde teşkilatı bulunan bir sivil hukuk kuruluşu olarak mücadele ettiklerini ifade ederek, "Dört bakanlıkla görüşmeler yaptık. HUDER üyesi bir kısım avukatlarımız, şehitlerimiz ve bakanlıklarımız adına FETÖ davalarında müdahil avukatı olarak görev yapacağımızı belirttik" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN