Adana polisine ayakta alkış

Polis Haftası etkinlikleri kapsamında şehit polislerin mezarı ziyaret edildi, şehitler için mevlit okutuldu. Polislerin gösterisi ise vatandaşlarca ayakta alkışlandı

Adana polisine ayakta alkış
Türk polis Teşkilatı'nın 172'nci kuruluş yıldönümü nedeniyle Adana polisinin yaptığı gösteriler nefesleri kesti. Gerçeği aratmayan sahnelerin yaşandığı gösteriyi vatandaşlar soluksuz izledi. Gösteri sonunda vatandaşlar, "Polise kurşun sıkan eller kırılsın", Şehitler ölmez vatan bölünmez" diye slogan attı. Gösterilerden önce Emniyet Müdürü Osman Ak, eşi Fatma Ak ile birlikte Buruk Mezarlığı'ndaki şehitliğe giderek şehit polislerin mezarına karanfil bıraktı. Asayiş Ekipler Amirliği'nde okunan mevlidi şeriften sonra tüm konuklar dua ederek, şehitlere Fatiha gönderdi.SOLUKSUZ İZLEDİLER
Asayiş Şube Müdürü Ayhan İlkar'ın yönettiği gösteride özel harekat, asayiş, terör, çevik, narkotik, yunus, su altı ve bomba uzman ekiplerinden oluşan 100 polis görev aldı. Yunus ekiplerinin motosiklet üzerinde yaptığı akrobasi hareketlerinin ardından narkotik ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonda izleyenler heyecan yaşadı. "Dur" ihtarına uymayan uyuşturucu kaçakçısını yakalamak için polis yola kapan attı. Kaçmaya çalışan kaçakçı narkotik köpeği 'Coco' tarafından yakalandı. 'Coco' araçta yaptığı aramada da motor bölümüne saklanmış 100 gram uyuşturucuyu buldu. Vali Mahmut Demirtaş, Emniyet Müdürü Osman Ak ve Asayiş Şube Müdürü Ayhan İlkar'ı kutladı. Vali Demirtaş, "15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında canı pahasına vatan, millet ve bayrak sevgisini, demokrasiye olan bağlılığını tüm dünyaya bir kez daha haykıran polis teşkilatımızın yıldönümünü yürükten kutluyorum. Türk Polis Teşkilatımız, ülkemizin ve milletimizin övünç kaynağıdır. Halkın huzuru için 7/24 görevinin başındadır" dedi.

FİLMLERİ ARATMADI
Özel harekat ekiplerinin bir konteynıra saklanan teröristi yakalamak için yaptığı operasyon ise film sahnelerini aratmadı. Konteynırın çevresini kuşatan ekipler sis bombası attıktan sonra kapıyı kırıp içeri girerek teröristi etkisiz hale getirdi. Teröristi dışarı çıkartmaları sırasında vatandaşlar polisleri alkış yağmuruna tuttu. Gösteri sonunda Adanalılar, "Polise kurşun eller kırılsın", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları attı. Vatandaşların bazıları polislerle özçekim yapmayı da ihmal etmedi.

100 POLİS GÖREV YAPTI
Gösteride özel harekat, asayiş, terör, çevik, narkotik, yunus, su altı ve bomba uzman ekiplerinden oluşan 100 polis görev aldı.

7/24 GÖREVDELER
Vali Mahmut Demirtaş, Emniyet Müdürü Osman Ak ve Asayiş Şube Müdürü Ayhan İlkar'ı kutladı. Demirtaş, "Polis Teşkilatımız halkın huzuru için 7/24 görevinin başındadır" dedi.
BİZE ULAŞIN