Erdoğan sayesinde bolluğa kavuştuk

Adanalı 79 yaşındaki Fadiş nine tam bir Erdoğan hayranı. Yılları yokluk içinde geçen Fadiş Nine, “Çok şükür şimdi her şey var. Devlet arkamızda, sırtımız pek, oyumuz evet” diye konuştu

Erdoğan sayesinde bolluğa kavuştuk
16 Nisan Pazar günü yapılacak olan referandumda sandıklardan 'evet' oyunun çıkması için mahallede çalmadık kapı bırakmayan ve herkese Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni anlatan 79 yaşındaki Fadiş Yoğuroğlu, "Biz çok yokluk günleri gördük. İlaç kuyruğunda, doktor kuyruğunda, tüpgaz, çay, şeker, yağ kuyruğunda sabahlara kadar beklediğimiz oldu. Şimdi her şey bollaştı. Bunların hepsi de Cumhurbaşkanımızın sayesinde oldu. Allah onu başımızdan eksik etmesin" dedi. Yüreğir İlçesi Dervişler Mahallesi, Yaşardoğu Caddesi, Numara 53'te oturan 6 çocuklu Fadiş Yoğuroğlu, orman muhafaza memuru olan eşini 20 yıl önce kaybetmiş. Çocuklarını büyütmek için canını dişine takıp çalışan Fadiş nine, onları okutup, meslek sahibi yapmanın keyfini yaşıyor. Mekke'ye giderek hacı olan Fadiş nine tam bir Recep Tayyip Erdoğan hayranı. Fadiş nine, referandumda evet oyu vermeleri için komşularını geziyor, onları ikna ediyor.

İKNA TURLARI
Yaşlı bir insan olmasına rağmen okumayı da çok seven Fadiş nine, "Televizyonlarda yapılan konuşmaları can kulağı ile dinledim. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni çok iyi kavradım. Bizlere 15 yıldan beri huzur ve rahatlık sağlayan Cumhurbaşkanımıza destek olmak için her kapıyı çalarak komşularımı ikna etmeye çalışıyorum. Dilimin döndüğünce onlara anayasa değişikliğinin bizlere, çocuklarımıza, torunlarımıza neler getirecek onları anlatıyorum" diye konuştu.

YOKLUKLARI ANLATIYOR
AK Parti iktidarından önce Türkiye'nin hangi konumda olduğunu, çekilen sıkıntıları, ilaç kuyruklarını, karne ile tüp gaz, benzin, yağ, şeker, tuz alındığı dönemleri özellikle gençlere anlatan Fadiş nine, "CHP'nin hükümet olduğu dönemlerde gerçekten çok sıkıntılar çektik. Şimdi her şey var çok şükür. Hastanelerde insan gibi muamele görüyoruz. İlaç derdimiz yok. Devlet neye ihtiyacımız varsa bize sağlıyor. Ülkemizi bu günlere getirenlerin her zaman yanındayız" şeklinde konuştu.

ALLAH YARDIMCISI OLSUN
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gece gündüz dua ettiğini söyleyen Fadiş nine sözlerini şöyle tamamladı: "Çocuklarımı okula gönderirken defter kitaplarını alamazdım. Şimdi torunlarımın bütün okul ihtiyaçları bedava. Üstelik bilgisayarlarını bile devlet veriyor. Allah Cumhurbaşkanımıza peygamber sabrı versin. 7 düvel ile savaşıyor. Bir de içimizdeki hainlerle. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Ahir ömrümde onu görmeyi, ona sarılmayı çok istiyorum."
BİZE ULAŞIN