Ünlüler karnaval için Adana’ya koştu

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı Adanalılara unutulmaz günler yaşattı. Birçok ünlü simanın katılımıyla eğlence doruğa çıktı

Ünlüler karnaval için Adana’ya koştu
Adana'da bu yıl 5'incisi düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı yurtiçinden ve yurtdışından gelen binlerce konuğun yanında, ünlü simaları da ağırladı. Baharın gelişini müjdeleyen portakal ağaçlarının çiçek açtığı dönemde düzenlenen karnavala iş, sanat ve cemiyet dünyasının önde gelen isimleri katıldı. Karnaval için Adana'ya gelen isimler arasında Nükhet Duru, Meltem Cumbul, Bedri Baykam, Menderes Samancılar, Emre Karayel, Yaprak Özdemiroğlu, Hepgül Özdemiroğlu, Timur Savcı, Arif Keskiner, Erdal Cindoruk, Rıza Akın, Murat Hasarı, Faruk Tınaz, Levent Veziroğlu, Selma Türkeş, Nilüfer Bıyıklı ve Levent Özdilek vardı.

SANATÇILAR SAHNEDE
Bu yıl Merkez Park'ta oluşturulan özel bir alanda kutlanan Portakal Çiçeği Karnavalı Adana'ya büyük bir şölen havası yaşattı. Alanda kurulan sahnede birçok konser, dans etkinlikleri düzenlenirken oluşturulan stantlarda da yöresel ürünler sergilendi. Karnavala katılan ünlüler de çeşitli etkinliklere katılarak baharı, portakal çiçeği kokusuyla ilk olarak Adana'da karşılamanın mutluluğunu ve coşkusunu yaşadılar. Karnavalda geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz ünlü besteci, söz yazarı ve müzisyen Attila Özdemiroğlu da muhteşem bir konserle anıldı. Mimar Sinan Anfi Tiyatro'da binlerce kişinin katıldığı konserde Nükhet Duru, Meltem Cumbul, Güvenç Dağüstün ve Gripin, Attila Özdemiroğlu'nun bestelerini Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde seslendirdiler.

ŞARKI YARIŞMASI
Portakal Çiçeği Karnavalı'nın fikir önderi ve Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, Attila Özdemiroğlu'nun karnavalı ilk günden itibaren desteklediğini belirterek "Attila Özdemiroğlu'nun Karnaval kapsamında uluslararası bir şarkı yarışması düzenleme hayali vardı. Biz de gelecek yıllarda bu hayalini gerçekleştirmek istiyoruz'' dedi. Yaprak Özdemiroğlu, babasının anısını yaşatmanın çok önemli olduğunu dile getirirken, Meltem Cumbul da oynadığı birçok film ve dizinin müziklerinde Attila Özdemiroğlı imzasının olmasından gurur duyduğunu kaydetti.
BİZE ULAŞIN