Yedikuyular Kayak Merkezi imzası atıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin Yedikuyular mevkiinde yapılacak olan Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezi projesi için imzalar atıldı

Yedikuyular Kayak Merkezi imzası atıldı
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı M. Fatih Erkoç'un çok önemsediği Yedikuyular Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezi için imzalar atıldı. İmza törenine Genel Sekreter Züver Çetinkaya, Genel Sekreter Yardımcısı Haruz Buz, Etüd Projeler Dairesi Başkanı Mustafa Aksel Abacıoğlu, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Abdulkadir Kırmacı, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Cengiz Berberoğlu ile Halatlı Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul katıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya, "Bugün burada başkanımız Fatih Erkoç'un seçim çalışmaları sırasında vaat ettiği projelerden birisi olan Yedikuyular Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezi'nin sözleşmesini imzaladık. Büyükşehir Belediyesi olarak bu bölgede çok büyük bir eksikliği gideriyoruz. 250 km yarıçapında bir alanda böyle bir kayak merkezi bulunmamakta. En yakın kayak merkezi Kayseri'de var. Bölgenin bu ihtiyacını gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.

11 MİLYON 823 BİN TL
Genel Sekreter Çetinkaya, ihaleyi 11 milyon 823 bin lira bedelle Halatlı Taşımacılık şirketinin aldığını belirterek, "Son derece düşük bir bedele ihaleyi yaptık. Biz hem dev projeleri hayata geçiriyor, hem de belediyemizin tek kuruşunun hesabını yapıyoruz" dedi. Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezi 2 bin kayakçı olmak üzere 5 bin kişi kapasiteli olacak. Tesisin 4 ay hizmet vermesi düşünülüyor.
BİZE ULAŞIN