Çocuk oyunları festivali heyecanı

Osmaniye Belediyesi’nin çocuk oyunları festivali heyecanı tüm kenti sardı. Çocuklar ve aileleri Belediye Başkanı Kadir Kara’ya teşekkür etti

Çocuk oyunları festivali heyecanı
Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Osmaniye Belediyesi Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali'nin ön elemeleri yapıldı. Mendil Kapmaca ve Sek Sek yarışmalarına başvurunun çok olması nedeniyle geçtiğimiz hafta sonu finalde yarışmak için öğrenciler kıyasıya bir mücadele verdi. Osmaniye Gençlik Merkezi spor salonunda düzenlenen müsabakalar Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu hakemleri tarafından yönetildi. Belediye Başkanı Kadir Kara, "En eğlenceli ve coşkulu bir etkinlik yapıyoruz" dedi.

MASAL PARK YAP-BOZ
İlk olarak 17 ilkokulun katılımı ile mendil kapmaca yarışmaları yapıldı. Öğrenciler ile birlikte velilerin de büyük ilgi gösterdiği mendil kapmaca yarışmasında kıyasıya bir mücadelenin yanı sıra eğlenceli dakikalar yaşandı. Çeşitli ilkokullardan 200 öğrencinin takımlar halinde yarıştığı mendil kapmacada Salih Bahçeli, Mithat Paşa, Cebeli Bereket ve Yediocak ilkokulları Osmaniye Belediyesi 2. Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali'nin finalinde yarışmaya hak kazandı. Sek sek yarışmasının ön elemelerinde finale 16 öğrenci kaldı. Çocuklara Masal Park yapbozları dağıtıldı.

FESTİVAL 23 NİSAN'DA
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gününde yapılacak olan Osmaniye Belediyesi 2. Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali Cumhuriyet Meydanı'nda saat 14.00'te başlayacak. Festival kapsamında gıçgıçtan çelik çomağa, kiriştek çevirmeden çember çevirmeye, gülleden kâğıttan uçak yapıp uçurmaya kadar unutulmaya yüz tutmuş nice çocuk oyunları oynanacak ve öğretilecek. Yarışmalara katılan çocuklara sürpriz hediyeler verilecek.
BİZE ULAŞIN